powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2008

Wydanie 1/2008, 7 stycznia 2008
1/2008
Prezentacje firmowe

Lubelska służba zdrowia wybiera rozwiązania HP

HPWdrożenie rozwiązań sieciowych HP w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie pozwoliło placówce nie tylko udostępniać bezprzewodowe łącze jej pacjentom, ale przede wszystkim wywołało liczne udogodnienia w pracy szpitala. Jakie? Zapraszamy do lektury.

Bezpieczeństwo i zarządzanie

SPAM wojna obrazkami

Nawet jeśli zakupi się nowy sprzęt i narzędzia do walki z niepożądanymi i złośliwymi przesyłkami poczty elektronicznej, spamerzy i tak będą na tyle kreatywni, aby obejść takie zabezpieczenia. Jest to wyścig zbrojeń, którego nie można wygrać całkowicie, ale którego nie można zaniechać. Czytaj więcej »

Tania i bezpieczna sieć bezprzewodowa z 802.1x

Tania i bezpieczna sieć bezprzewodowa z 802.1x

Zapotrzebowanie pracowników na dostęp do zasobów sieci, bez konieczności ciągłego wleczenia za sobą splotów kabli, osiągnęło obecnie taki poziom, że w każdej, nawet niewielkiej firmie, błyskawicznie pojawiają się bezprzewodowe punkty dostępowe. Problem w tym, że o ile duże korporacje posiadają odpowiednie zaplecze finansowe na budowę porządnej, bezprzewodowej... Czytaj więcej »

Infrastruktura
Serwery kasetowe kontra stelażowe

Serwery kasetowe kontra stelażowe

Jakie serwery sprawdzają się lepiej w przypadku wdrażania aplikacji wirtualizujących zasoby i konsolidujących serwery? Które są bardziej ekonomiczne? Czy są to tradycyjne serwery stelażowe, czy może nowsze serwery kasetowe (blades)? Czytaj więcej »

Testy i porównania
Test Wi-Fi 802.11n Draft 2 - ciąg dalszy

Test Wi-Fi 802.11n Draft 2 - ciąg dalszy

W poprzednim numerze NetWorlda znalazł się test pięciu zestawów Wi-Fi standardu "n". Tym razem przyjrzeliśmy się kolejnym dwóm produktom - firm Asus i Zyxel. Czytaj więcej »

Office Communications Server 2007

Office Communications Server 2007

Czy to oprogramowanie rzeczywiście pogrąży centrale PBX? Bill Gates na październikowej premierze nowej platformy unified communications nie miał co do tego wątpliwości. Kiedy jednak zapytać analityków rynkowych, a zwłaszcza konkurencję, to pojawiają się zastrzeżenia - i co do postawionej tezy, i co do przełomowej roli OCS. Czytaj więcej »

Wielki test UTM dla przedsiębiorstw cz. 1

Wielki test UTM dla przedsiębiorstw cz. 1

Czy duże przedsiębiorstwa potrzebują zapór UTM (Unified Threat Management) ze wszystkimi funkcjami ochrony brzegowej? W dużych sieciach lokalnych stosuje się najczęściej specjalizowane rozwiązania ochronne, a nie urządzenia typu “wszystko w jednym", popularne w małym i średnim biznesie. A jednak duże firmy i instytucje mogą skorzystać na zintegrowanych produktach. Do... Czytaj więcej »

Bezprzewodowy przełącznik Netgear WFS709TP

Bezprzewodowy przełącznik Netgear WFS709TP

WFS709TP to dopracowany produkt, pozwalający stosunkowo tanim kosztem migrować z tradycyjnych sieci WLAN, opartych na "grubych" punktach dostępowych, do sieci z centralnie zarządzanymi "cienkimi" AP. Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Mid-Band Ethernet

Mid-Band Ethernet

Technologia Mid-Band Ethernet pozwala korporacyjnym i prywatnym użytkownikom na dostęp do szerokopasmowych aplikacji poprzez rozszerzenie zasięgu optycznego Metro Ethernetu. Podstawowym medium transmisyjnym wdrażanej od roku technologii jest infrastruktura miedziana tradycyjnej linii telefonicznej. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Zielono mi...

Przez ostatnich parę miesięcy przyszło mi uczestniczyć w kilku imprezach dotyczących różnych aspektów związanych z działalnością centrów danych (wirtualizacja, serwery, pamięci masowe itd.). To wręcz niewiarygodne jak monotematyczny był tam przekaz dostawców sprzętu, ale nawet i oprogramowania czy usług: nasze rozwiązania są najbardziej ekologiczne na świecie i wspólnie... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...