powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 48-2007, 24 grudnia 2007
48-2007 Computerworld nr 48-2007
Prezentacje firmowe

Skuteczna współpraca dzięki Unified Communications

PolycomTen whitepaper pokazuje - od strony praktycznej - jak przygotować od strony biznesowej przedsiębiorstwo do wdrożenia rozwiązań zintegrowanej komunikacji UC (Unified Communications). Prezentuje też najlepsze praktyki dotyczące - zakończonej sukcesem - akceptacji przez użytkowników nowego narzędzia do komunikacji i współpracy w przedsiębiorstwie.

Wiadomości
W przekroju: Ekoinformatyka

W przekroju: Ekoinformatyka

W latach 2010–2015 roczne koszty zasilania centrów danych przewyższą całą wartość inwestycji w ich zakup. Już dzisiaj koszty energii stanowią ok. 50% kosztów utrzymania systemów informatycznych. Za dwa lata będzie to o 20% więcej. Czytaj więcej »

Technologie

Miliony zielonych

Kiedyś ceniono komputery najszybsze.Teraz najbardziej ekologiczne. Czytaj więcej »

Zielone pomysły

Zielone pomysły

Dziwne, szalone, a czasem bardzo praktyczne pomysły na ekologiczne rozwiązania. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Między marzeniem a faktem

Między marzeniem a faktem

Co to jest SOA, czyli nie całkiem poważny słownik informatyka 2.0. Czytaj więcej »

Narzędzia usługowe

Oszczędność czasu i mniejsze wydatki to główne korzyści płynące z SOA - mówi Al Zollar, dyrektor generalny IBM odpowiedzialny za linię produktów Tivoli. Czytaj więcej »

SOA? O co chodzi?

Zapytaliśmy siedmiu dostawców technologii, którzy pretendują do pozycji liderów rynku SOA, czym jest dla nich architektura usługowa i czym wyróżnia się ich oferta. Nadeszły różne odpowiedzi. Ocenę pozostawiamy Czytelnikom. Czytaj więcej »

Na wesoło

Niedawno cały świat powtarzał fakty dotyczące Chucka Norrisa. Może nie wszyscy wiedzą, ale słynny amerykański aktor wymienił kiedyś wszystkie liczby od zera do nieskończoności. Dwukrotnie! Wkrótce po tym okazało się jednak, że Chuck Norris, choć to postać wyjątkowa, wszystkie swoje umiejętności i wiedzę zawdzięcza architekturze usługowej. Dlatego zaczęto kolekcjonować... Czytaj więcej »

Złe wieści z rynku pracy

Złe wieści z rynku pracy

Mijający rok był dla pracodawców szokiem. Znalezienie dobrego pracownika graniczyło z cudem. Niestety, nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się poprawić. Czytaj więcej »

Mateusz Stefański...

...przez dziesięć lat prowadził transformację IT w BP, TP i PKN Orlen. W CV ma nadzór nad programami o budżetach 100 mln zł i realizację ponad stu projektów outsourcingowych. Stoi przed wyborem, co dalej? Czytaj więcej »

Tomasz Kopacz...

...dał się skusić korporacji, choć przez lata zarzekał się, że nikt go nie namówi. Był u progu kariery naukowej, z sukcesami prowadził firmę IT, a nocami znajdował czas na artykuły dla nas. Od początku br. pracuje w Microsofcie. Czytaj więcej »

Marcin Nobis...

...od dwóch lat zajmuje się administracją systemem SAP, nadzorem nad macierzami SAN oraz projektem wirtualizacji zasobów w firmie Basell Orlen Polyolefins. Zależy mu przede wszystkim na pogłębianiu wiedzy. Czytaj więcej »

Opowieść wigilijna...

Gdyby Święty Mikołaj w poprzednią Wigilię szepnął nam do ucha, że nadchodzi rok, w którym znikną z rynku Prokom i ComputerLand, to przegnalibyśmy zgrywusa rózgą. Po tym, co zobaczyliśmy w 2007 r., aż strach myśleć, jakie rewelacje może przynieść następny. Czytaj więcej »

Konteksty
Szybko i celnie

Szybko i celnie

Rozmowa z Wojciechem Pawłowskim, kierownikiem ds. informacji zarządczej w Polkomtelu. Czytaj więcej »

Cztery wyzwania

Cztery wyzwania

Z Jamesem Goodnightem, założycielem i prezesem SAS Institute rozmawiamy o zmianach na rynku BI. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Wyświechtuchy

Wyświechtuchy

Fakty, mity i legendy o bezpieczeństwie do znudzenia powtarzane przez dostawców IT, analityków i... przez nas, dziennikarzy. Oto kilka najbardziej wyeksploatowanych. Czytaj więcej »

Kto potrzebuje bezpiecznego e-podpisu?

Jak dotąd nie udało się wykreować popytu na e-podpis. Rozwiazaniem jest wprowadzenie obiecywanego tzw. zaawansowa-nego e-podpisu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...