powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Raport RSCW, 13 listopada 2007
Raport RSCW Computerworld nr Raport RSCW
Raport Computerworld
Wyjście z przejścia

Wyjście z przejścia

Na rynku musi nastąpić przegrupowanie sił, którego katalizatorem będą być może zmiany w samym sektorze telekomunikacji, gdzie rysuje się coraz bardziej wyraźny podział na specjalistów od oferowania infrastruktury i świadczenia usług. Czytaj więcej »

Wszyscy na wszystkich

Wszyscy na wszystkich

Lada moment rynek będziemy dzielić wyłącznie na tych, którzy tworzą treści, i na tych, którzy je dystrybuują. Technologia dostępu do tzw. kontentu przestanie mieć znaczenie. Czytaj więcej »

Wejście w kulturę

O zakresie pobierania opłat za treści w Internecie nie przesądzi nowa formuła praw autorskich, lecz możliwość zaspokojenia za pośrednictwem sieci nowych potrzeb związanych z rozrywką lub uczestnictwem w kulturze. Czytaj więcej »

W przekroju: Polski rynek telekomunikacyjny

Telefonia komórkowa i usługi dostępu do Internetu to dwa segmenty, które utrzymują dynamikę wzrostu polskiego rynku telekomunikacyjnego. Postępuje natomiast erozja rynku telefonii stacjonarnej, dotkniętego w 2006 r. dwucyfrowym spadkiem wartości. Najbliższe lata to - dla polskiego rynku telekomunikacyjnego - okres obrony przed spadkiem wartości. Czytaj więcej »

Internet po łódzku

Trzeba stale pamiętać o tym, że istnieje dość nieprecyzyjna "cienka, czerwona linia" oddzielająca to, co może być zadaniem miasta, realizowanym ze środków publicznych, jeśli jest ważne dla miasta i jego mieszkańców, od tego, co nim nie jest. Najważniejsze jest jednak, aby miasta podejmowały wszelkie działania poprawiające dostępność do zasobów sieci. Czytaj więcej »

Powszechne poszerzenie

Zasadniczym inwestorem na rynku dostępu szerokopasmowego jest sektor prywatny. Są jednak znaczne obszary, gdzie konkurencja nie dotarła. Czy w związku z tym należy rozważać określenie szerokopasmowego dostępu jako usługi powszechnej? Co by to oznaczało dla konsumentów, dla rynku, jaka byłaby polityka regulatora? Czytaj więcej »

Dostęp limitowany

Nawet w środku Warszawy dostępna oferta usług szerokopasmowych bywa ograniczona do xDSL. Czytaj więcej »

Szerokopasmowe produkty i usługi

Kto założy Szeroki pas? Kto przewodzi w szerokopasmowych usługach, produktach i przedsięwzięciach? Kto wspina się na wyżyny Internetu szerokopasmowego? Dowiemy się o tym podczas IV Forum na rzecz Usług Szerokopasmowych, gdzie zostanie rozstrzygnięty konkurs "Szeroki pas 2007". Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...