powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Raport Security Standard, 6 listopada 2007
Raport Security Standard Computerworld nr Raport Security Standard
Raport Computerworld

Na straży dystrybucji energii

Bezpieczeństwo systemu IT w przypadku firm zajmujących się wytwarzaniem lub dystrybucją energii jest zadaniem szczególnie ważnym. Ewentualne zakłócenia i przerwy w dostawach energii mają bowiem wpływ na całą gospodarkę kraju. Czytaj więcej »

Dokument zabezpieczony jak banknot

Biznes mówi: tanio, prosto i efektywnie, a naukowcy szukają i znajdują rozwiązania mające wprowadzić do standardowych technologii druku zaawansowane mechanizmy znakowania dokumentów. Czytaj więcej »

Internet wciąż niebezpieczny

Internet wciąż niebezpieczny

Informacje i statystyki dotyczące nowych zagrożeń i ich ewolucji są publikowane najczęściej przez producentów systemów bezpieczeństwa. Choć jest to jedna z form marketingu własnych produktów, to tego typu informacje mogą być niewątpliwie przydatne również dla użytkowników planujących rozwój lub wdrożenie systemów bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Outsourcing i bezpieczeństwo

Firmy coraz częściej korzystają z usług innych, zewnętrznych podmiotów, gdyż outsourcing ma wiele trudnych do zakwestionowania zalet. Należy jednak pamiętać o potencjalnych zagrożeniach, które kryją się za takim modelem organizacji pracy. Czytaj więcej »

Monitoring na straży baz danych

Kontrola aktywności użytkowników sieci LAN to ważny element bezpieczeństwa, bo ponad 70% włamań do baz danych wykonywanych jest przez pracowników zatrudnionych w firmach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...