powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Lider Informatyki 2007, 9 października 2007
Lider Informatyki 2007 Computerworld nr Lider Informatyki 2007
Raport Computerworld

Wpisani w biznes

W nadsyłanych ankietach do konkursu "Lider Informatyki" jest coraz więcej informacji nie tylko o technicznych aspektach wykorzystywanych rozwiązań, ale też o biznesowych korzyściach związanych z ich stosowaniem. Czytaj więcej »

Ciąg do sukcesu

Na nowy silnik samolotu F-16 składa się nie tylko praca rzeszowskich inżynierów i montażystów, ale również sprawne działanie systemów teleinformatycznych. Czytaj więcej »

Kupujcie gazety

Na sprzedaży gazet wyrosła fortuna Krzysztofa Klickiego, twórcy i właściciela kieleckiego holdingu Kolporter. Nie ma wątpliwości, że sukces zależał nie tylko od determinacji, ale również od mądrych inwestycji w specjalne rozwiązania teleinformatyczne. Czytaj więcej »

Solidne fundamenty

GE Money Bank to jedna z najbardziej zaawansowanych instytucji w dziedzinie standaryzacji procesów tworzenia i wsparcia oprogramowania. Czytaj więcej »

Z informatyką za pan brat

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie informatyka jest obecna na co dzień niemalże we wszystkim co robią na uczelni studenci i pracownicy. Stanowi normalne, powszednie narzędzie pracy i studiowania. Czytaj więcej »

Z pielgrzymką do urzędu

Gdy samorządowcy i informatycy przyjeżdżają do Częstochowy, starają się zazwyczaj połączyć przeżycia duchowe z praktycznymi. Najpierw modlą się na Jasnej Górze, następnie odwiedzają Urząd Miasta. Czasami bywa odwrotnie. Czymże miasto przyciąga pielgrzymów? Czytaj więcej »

Napęd na 1500 stacji

Tym, co stanowi największe wyzwanie dla informatyków PKN Orlen, jest skala, z którą muszą codziennie mierzyć się wdrażając i utrzymując systemy informatyczne dla 1500 rozmieszczonych w całej Polsce stacji paliw i prawie 5000 pracowników firmy. Czytaj więcej »

W kontakcie z klientem

TNT należy do największych na świecie przedsiębiorstw działających na rynku kurierskim i pocztowym. O sukcesie w branży decyduje możliwość doręczenia przesyłki na czas bez względu na okoliczności oraz ciągły kontakt z klientem. Czytaj więcej »

Infostrady i bezdroża

Infrastrukturę IT w polskiej administracji można porównać do infrastruktury drogowej. Nadal nie ma spójnej i solidnej sieci dróg, mimo że inwestycje - także za unijne pieniądze - są widoczne. Podobnie ma się sprawa z projektami IT prowadzonymi przez samorząd terytorialny. Nie składają się w całość, stanowią wyspy na polskiej mapie IT w sektorze publicznym. Czytaj więcej »

Wyzwania na skalę przemysłową

Na paradoks może zakrawać fakt, że jednym z podstawowych wyzwań, przed jakimi stają działy informatyki w zakładach produkcyjnych, jest integracja systemów odpowiadających za dystrybucję towarów i usług. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...