powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Raport MSP, 2 października 2007
Raport MSP Computerworld nr Raport MSP
Raport Computerworld

Wsparcie informatyzacji

Różne firmy, różne inwestycje, jedno źródło: fundusze Unii Europejskiej. Przykłady pokazują, że warto starać się o unijne dotacje. Koszty inwestycji w projekty IT można bowiem obniżyć o ponad połowę. Czytaj więcej »

Co się odwlecze to nie uciecze

Najpóźniej w czerwcu 2007 r. miały być dostęp-ne wzory wniosków o dofinansowanie projektów, umów o dofinansowanie i wniosków o płatność w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Na razie Polska przesłała popra-wione wersje programu do Komisji Europejskiej i czekana zatwierdzenie. Czytaj więcej »

Skuteczny obrót towarem

Zeelandia zajmuje się produkcją i sprzedażą dodatków piekarniczo--cukierniczych zakładom działającym w Polsce. Wdrożony w firmie system ERP zwrócił się w ciągu kilku miesięcy. Czytaj więcej »

Dźwigi obudowane informatyką

Scanclimber jest częścią międzynarodowej grupy produkującej urządzenia transportu pionowego dla budownictwa i przemysłu, zarówno w produkcji seryjnej, jak i jednostkowej na zamówienie. Czytaj więcej »

Przesiadka na nową platformę

Mijający rok to dla Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku rewolucja technologiczna związana z wymianą platformy bazodanowej, sprzętowej i wdrożeniem nowego systemu bankowego. Czytaj więcej »

Lider Informatyki w sektorze MSP

Konkurs Lider Informatyki organizowany jest od 1997 r. z inicjatywy tygodnika Computerworld. W tym roku przyznaliśmy także po raz pierwszy tytuł Lidera Informatyki MSP wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Wyspy szczęśliwości

Liczba artykułów i analiz poświęcanych IT w administracji i jej styku z biznesem rośnie w zatrważającym tempie. Wyliczanie kolejnych inicjatyw i zapowiedzi, że teraz to już naprawdę zinformatyzujemy administrację, a życie przedsiębiorcy będzie zdecydowanie łatwiejsze, przestało bawić nawet największych pasjonatów tego tematu. Czytaj więcej »

Sprzęt z wypożyczalni

Wynajem sprzętu komputerowego, podobnie jak w przeszłości outsourcing niektórych elementów działalności firmy, zyskuje wielu zwolenników. Wypożyczyć można niemal każde urządzenie: od projektora, przez stacje robocze i notebooki, po wysoko wydajne serwery i urządzenia do składowania danych. Czytaj więcej »

Więcej kolorowych laserów

Wszyscy znani producenci sprzętu drukującego zaczynają wprowadzać do oferty tanie modele kolorowych, laserowych urządzeń wielofunkcyjnych. Czytaj więcej »

USB znaczy uniwersalny

Liczba różnego rodzaju urządzeń peryferyjnych i adapterów wykorzystujących interfejs USB jest tak duża, że każdy może znaleźć urządzenie, które będzie przydatne w pracy. Czytaj więcej »

Zintegrowana komunikacja

Wdrożenia VoIP w systemach firmowych to nieunikniona, choć wciąż przyszłość. Warto jednak zainteresować się tą technologią, aby później uniknąć błędów i niepotrzebnych kosztów wynikających z niewiedzy. Czytaj więcej »

Kupić spokój

Wdrożenia VoIP w systemach firmowych to nieunikniona, choć wciąż przyszłość. Warto jednak zainteresować się tą technologią, aby później uniknąć błędów i niepotrzebnych kosztów wynikających z niewiedzy. Czytaj więcej »

Zintegrowane zabezpieczenia

Dzisiaj nie można sobie wyobrazić firmy, która nie korzysta z Internetu. Jednak wraz z podłą-czeniem do niego pojawiają się zagrożenia. Wprowadzone niedawno urządzenia typu UTM nie tylko ułatwiają, ale także obniżają koszty ochrony przed zagrożeniami z Internetu. Czytaj więcej »

Dysk w małej sieci

Nawet mała i średnia firma może stworzyć własny system ochrony informacji, instalując w sieci lokalnej dysk sieciowy typu NAS (Network Attached Storage). Czytaj więcej »

Oprogramowanie jako usługa

Dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw korzystanie z oprogramowania udostępnianego przez zewnętrzne firmy może stanowić efektywną - z ekonomicznego i użytkowego punktu widzenia - alternatywę dla klasycznych aplikacji biznesowych. Czytaj więcej »

Z każdego miejsca i o każdej porze

W biznesie liczy się szybkość. Szczególnie dotyczy to mniejszych przedsiębiorstw, w których większość decyzji zależy od jednego człowieka lub wąskiej grupy osób. Aby skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem, potrzebny jest dostęp do aktualnych informacji. Najlepiej stały dostęp. Nowoczesne technologie pozwalają sprostać tym oczekiwaniom. Czytaj więcej »

Na raty lub w leasingu

Obecne w Polsce koncerny IT dysponują własnymi programami finansowania zakupów. Zwykle oferty te są bardziej rozbudo-wane i przygotowywane pod kątem możliwości finansowych poszcze-gólnych klientów, a jako takie znacznie korzystniejsze, aniżeli podobne programy realizowane za poś-rednictwem zewnętrznych instytucji finansowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...