powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Raport ERP, 19 czerwca 2007
Raport ERP Computerworld nr Raport ERP
Raport Computerworld

Wyzwania od lat te same

W świecie ERP od lat niewiele się w gruncie rzeczy zmieniło, jednak dla każdej firmy, która po raz pierwszy decyduje się na wdrożenie nowego systemu, jest to ląd zupełnie niezbadany. Czytaj więcej »

ERP na sterydach

ERP na sterydach

W ciągu ostatnich 25 lat sytuacja geopolityczna, rynki kapitałowe i biznes na całym świecie zmieniły się pod niezliczonymi względami. Problem polega na tym, że sinfrastruktura ERP wspiera środowisko biznesu w kształcie z lat 80., a nie z roku 2006. Czytaj więcej »

Skrócona prezentacja dostępnych w Polsce systemów MRP II/ERP

Skrócona prezentacja dostępnych w Polsce systemów MRP II/ERP Czytaj więcej »

Organizacja projektów ERP z wykorzystaniem narzędzi informatycznych

Na ostatnim kursie prowadzonym w Polsce usłyszałem od słuchaczy, że Amerykanie to ludzie "zawsze szczęśliwi". Autor tej wypowiedzi z pewnością nie spotkał amerykańskiego szefa projektu wdrożenia systemu ERP. Ten artykuł jest o tym, jak pozostać przy zdrowych zmysłach - i do tego szczęśliwym - będąc szefem projektu ERP. Czytaj więcej »

Mity i legendy świata umów wdrożeniowych

Mity i legendy świata umów wdrożeniowych

Przedmiotem tego artykułu nie jest strona biznesowa wdrożeń informatycznych, nie będę zatem próbował odpowiadać na pytania w rodzaju: "Jak rozpoznać potrzeby klienta i jak prawidłowo wdrożyć system, którego klient oczekuje?". Zamierzam natomiast odpowiedzieć na pytanie: "W jaki sposób napisać dobrą umowę wdrożeniową i czy w ogóle jest to możliwe?" Czytaj więcej »

Mariaż technologii z organizacją

Mariaż technologii z organizacją

System ERP jest warunkiem koniecznym, lecz niewystarczającym dla zapewnienia sukcesu przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Żywność i napoje w systemach ERP

Przetwórstwo żywności i jej konfekcjonowanie - w tym produkcja i konfekcjonowanie napojów - jest podstawowym dla gospodarki, a jednocześnie niedocenianym przemysłem. Zostało to dostrzeżone jakiś czas temu przez wytwórców i dystrybutorów oprogramowania ERP, wskutek czego powstały specjalizowane wersje systemów ERP. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...