powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Bezpieczeństwo systemów IT, 17 kwietnia 2007
Bezpieczeństwo systemów IT Computerworld nr Bezpieczeństwo systemów IT
Raport Computerworld
Wieści z linii frontu

Wieści z linii frontu

Prędkość infekcji oraz różnorodność złośliwego oprogramowania stawia bardzo wysoką poprzeczkę dla technologii ochrony. Wiadomo na pewno, że przy typowych konfiguracjach czas od zgłoszenia do aktualizacji typowego programu antywirusowego jest zbyt długi. Czytaj więcej »

Pod nieustannym ostrzałem

Pod nieustannym ostrzałem

Aktualizowane i łatane na czas systemy oraz chroniące komputery w sieci oprogramowanie nie dają już gwarancji 100-proc. bezpieczeństwa. Instalacja aplikacji z wiarygodnego źródła oraz wizyty wyłącznie na sprawdzonych witrynach czasem również nie wystarczą, aby ochronić się przed poważnymi zagrożeniami w sieci. Czytaj więcej »

Paragraf kontra haker

Paragraf kontra haker

Wraz z systematyczną i nieuniknioną popularyzacją sieci radiowych ich bezpieczeństwo i zagrożenia pozostaną w najbliższych latach częstym tematem analiz, działań i nowych pomysłów. Czytaj więcej »

Furtka w eterze

Furtka w eterze

Media i dostawcy urządzeń WLAN nie w pełni uwrażliwili użytkowników sieci bezprzewodowych na kwestie bezpieczeństwa komunikacji. Czytaj więcej »

Edukacja daje bezpieczeństwo

Małe i średnie firmy w Europie nie przywiązują dostatecznej wagi do szkolenia nowych pracowników. Braki edukacyjne bezpośrednio wpływają na wzrost ryzyka związanego z bezpieczeństwem i ochroną krytycznych danych. Czytaj więcej »

Mobilne (nie)bezpieczeństwo

Mobilne (nie)bezpieczeństwo

Telefon komórkowy, a zwłaszcza tzw. smartphone, przestał już być tylko urządzeniem do dzwonienia i wysyłania komunikatów SMS. Przechowujemy w nich cenne dane, nie tylko osobiste, ale także firmowe. Komórki bardzo się zmieniły, podczas gdy wiele osób wciąż zapomina, że one również mogą stać się celem przestępców wykradających informacje. Autorzy wirusów i hakerzy coraz... Czytaj więcej »

Hasło w portfelu

Hasło w portfelu

Kradzież tożsamości i wykorzystanie jej do przestępczych celów nie jest nowością związaną z rosnącą popularnością Internetu i technologii IT. Systematycznie jednak rosną obawy, że rozwój i upowszechnienie technologii hakerskich może wkrótce zagrozić popularyzacji handlu internetowego i bankowości online, powodując odwrót od klasycznych metod zawierania transakcji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...