powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

MSP, 27 marca 2007
MSP Computerworld nr MSP
Raport Computerworld
Pieniądze leżą w resorcie gospodarki

Pieniądze leżą w resorcie gospodarki

Programy Phare i SAPARD już zakończono, ale najpóźniej w czerwcu 2007 r. powinny być dostępne wzory wniosków o dofinansowanie projektów, wzory umów o dofinansowanie oraz wzory wniosków o płatność w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Z programu mogą skorzystać m.in. małe i średnie przedsiębiorstwa wdrażające innowacyjne - własne lub nabyte -... Czytaj więcej »

Informacja przetwarzana, czasem drukowana

Informacja przetwarzana, czasem drukowana

Gdyby postawić pytanie, co jest ważniejsze: sprzęt, oprogramowanie czy system, to chyba najlepsza odpowiedź brzmi: "ludzie, którzy potrafią z niego korzystać". Czytaj więcej »

Krótki przepis na sieć LAN: trochę kabli i szczypta Wi-Fi

Budowa sieci IT nie jest problemem tylko techniczno--ekonomicznym, bo technologie są jedynie narzędziem umożliwiającym uzyskanie pożądanego rezultatu, ale nie ulega wątpliwości, że podczas planowania trzeba wziąć pod uwagę zarówno obecnie dostępne technologie, rozwiązania, produkty i ich ceny, jak i to, czego należy oczekiwać w najbliższej przyszłości. Czytaj więcej »

Pamiętać to znaczy zabezpieczać

Pamiętać to znaczy zabezpieczać

Wszystkie dane można podzielić na dwie grupy: te, które są zabezpieczone i te, które jeszcze nie zostały utracone. Ta reguła dotyczy absolutnie wszystkich - dużych korporacji, małych i średnich firm oraz oczywiście użytkowników domowych. Tymczasem problem stanowi to, że nie ma idealnego przepisu na zabezpieczenie danych. Czytaj więcej »

Zabezpieczyć małą firmę

Zabezpieczyć małą firmę

W wielu raportach dotyczących bezpieczeństwa najgorzej wypadają małe i średnie firmy. W odróżnieniu od wielkich korporacji z olbrzymim budżetem małe firmy nie zawsze mogą sobie pozwolić na rozwiązania z użyciem bardzo zaawansowanych technologii. Czytaj więcej »

Jak kupować system ERP?

Jak kupować system ERP?

Wybierając system zintegrowany, trzeba skupić się przede wszystkim na potrzebach przedsiębiorstwa. Sprawy związane z technologią na szczęście odgrywają mniejszą rolę. Czytaj więcej »

Różne oblicza optymalizacji

Analiza i wybór optymalnych rozwiązań telekomunikacyjnych może przynosić firmom z sektora MSP zmniejszenie ponoszonych wydatków nawet o kilkadziesiąt procent.Najtaniej, nie zawsze znaczy jednak najlepiej. Rafał Jakubowski Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...