powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Rozwiązania Business Intelligence i systemy ERP, 11 grudnia 2006
Rozwiązania Business Intelligence i systemy ERP Computerworld nr Rozwiązania Business Intelligence i systemy ERP
Raport Computerworld
Koniec z nudą na rynku ERP

Koniec z nudą na rynku ERP

O interesujące wydarzenia dbają nie tylko dwa najbardziej znaczące na tym rynku koncerny, ale również polscy dostawcy rodzimych systemów, którzy wbrew prognozom sprzed kilku lat wcale nie zamierzają oddawać pola, a wręcz przeciwnie - wprowadzają na rynek nowe wersje systemów i badają rynki zagraniczne. Czytaj więcej »

Bazodanowy fundament

Kwestia wyboru właściwej bazy danych do konkretnego zastosowania jest dla wielu użytkowników na tyle złożona, że podejmując ostateczną decyzję, kierują się stosunkowo prostymi przesłankami. Czytaj więcej »

Apetyt na analizy

Rynek analityki biznesowej cały czas rośnie bardzo dynamicznie, a najważniejsi dostawcy już kilka lat temu ogłosili, a wielu klientów z czasem się z nimi zgodziło, że sam system ERP to jeszcze nic. Liczą się wnioski, które można wyciągnąć na podstawie przetwarzanych w nim danych. Czytaj więcej »

Analiza w trybie ciągłym

Analiza w trybie ciągłym

Narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym są tworzone z myślą o menedżerach średniego szczebla, a nawet kierownikach funkcyjnych. W ich przypadku tempo zdarzeń usprawiedliwia potrzebę natychmiastowej synchronizacji i analizy danych. Czytaj więcej »

Małe bez kompleksów

Małe bez kompleksów

Im szybciej spala na panewce kolejna kampania wchodzenia liderów ERP na rynek MSP, z tym większym optymizmem patrzą w przyszłość polscy producenci systemów wspierających zarządzanie. Sprzyjają im zawirowania na rynkach międzynarodowych i coraz silniejsze kompetencje w zakresie modułów produkcyjnych, odpowiadających na potrzeby działających w Polsce firm, nie mówiąc o usprawnianiu... Czytaj więcej »

Poszukiwanie wspólnego języka

Od konieczności integracji danych nie ma ucieczki nawet w systemach zintegrowanych. Zawsze pozostaje coś poza głównym systemem, może nawet drugi i trzeci system ERP, zawsze pozostaje wymagająca analityka biznesowa, wreszcie - nie da się uciec od inwencji użytkowników systemu. Czytaj więcej »

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kliencie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kliencie

Coraz więcej firm korzysta z rozwiązań Business Intelligence. Dostawcy przekonują, że dostęp do danych o sprzedaży, klientach czy stanach magazynowych pozwala podejmować lepsze decyzje. Te z kolei przekładają się na ograniczenie kosztów oraz wzrost sprzedaży i efektywności działania. Najlepsze jest to, że nie są to czcze obietnice. Czytaj więcej »

Dynamiczne dostosowywanie produkcji

Z Andrzejem Sakowskim, menedżerem w dziale Enterprise Applications w Deloitte Central Europe Ltd., rozmawia Adam Jadczak Czytaj więcej »

Jakie ERP i dlaczego?

Jakie ERP i dlaczego?

Celem działania firmy jest tworzenie wartości dodanej dla klienta, gdyż to właśnie ona umożliwia osiąganie zysku. Dlatego warto cały czas od nowa zadawać sobie pytanie, jak systemy informatyczne wspierające zarządzanie mają wpływać na wzrost sprzedaży i obniżkę kosztów funkcjonowania. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...