powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Lider informatyki 2006, 9 października 2006
Lider informatyki 2006 Computerworld nr Lider informatyki 2006
Raport Computerworld

Przemysł - Ciągłe doskonalenie

W tym roku mija 15. rocznica istnienia Philips Lighting Poland SA w Pile. W ciągu ostatnich kilku lat w firmie zachodziły znaczące zmiany. Zarówno od strony biznesowej, jak i informatycznej. Czytaj więcej »

Organizacje użyteczności publicznej - Bliżej pacjenta

Po wdrożeniu własnego systemu w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie myślą o stworzeniu elektronicznej platformy współpracy i wymiany danych medycznych z innymi placówkami służby zdrowia. Czytaj więcej »

Administracja publiczna - Algorytm na prawo

Wreszcie spełnia się marzenie kilku pokoleń informatyków. Kancelaria Sejmu podjęła się tzw. algorytmizacji prawa za pomocą XML. To rewolucja godna Lidera Informatyki. Czytaj więcej »

Handel i usługi - Zupełnie inna informatyka

Procesy centralizacji operacji IT w ramach całego koncernu BP przyniosły organizacji duże oszczędności. Wymagały jednak całkowitej zmiany podejścia do informatyki. Czytaj więcej »

Finanse i bankowość - System na 100% normy

Informatykom z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w 2003 i 2005 roku udało się zapewnić stuprocentową dostępność systemu WARSET, od którego zależy ciągłość prowadzenia sesji na parkiecie. Czytaj więcej »

Przemysł - Turek na krześle

Solidność, terminowość i dobre ceny - tak lapidarnie można zarekomendować firmę PROFIm z wielkopolskiego Turku, która produkuje krzesła biurowe. To m.in. zasługa umiejętnego wykorzystania informatyki w procesie zarządzania. Czytaj więcej »

Przemysł - Szczególne miejsce na mapie

Jedyną pewną rzeczą jest zmiana - ta maksyma doskonale pasuje do opisu pracy działów IT w koncernie Procter & Gamble. Czytaj więcej »

Organizacje użyteczności publicznej - W pastelowych kolorach

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii informatyka służy zapewnieniu pacjentom jak najlepszej opieki medycznej. Racjonalizacja zarządzania placówką umożliwia stosowanie coraz lepszych metod leczenia i coraz lepszych warunków pobytu. Czytaj więcej »

Administracja publiczna - Czary nad Brdą

Urząd Miasta Bydgoszczy nie wydaje kilkunastu milionów złotych rocznie na teleinformatykę, a mimo to jest bardzo sprawną instytucją. Liczy się skuteczność i efektywność przyjętych rozwiązań. Czytaj więcej »

Handel i usługi Każdy szczegół ma znaczenie

PLL LOT to firma, w przypadku której traci sens pojęcie aplikacji krytycznych. Praktycznie każdy system wspomagający tego przewoźnika na ziemi lub w powietrzu ma krytyczne znaczenie dla działania firmy, a także komfortu i bezpieczeństwa jego klientów. Czytaj więcej »

Finanse i bankowość - Przyjazny, czyli sprawny

Slogan "Tak powinno być w każdym banku" można by uznać za chwyt reklamowy, gdyby nie fakt, że... posługujący się nim bank znajduje się w czołówce rankingów mierzących zadowolenie klientów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...