powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Stan gotowości polskiej administracj do funkcjonowania w sieci, 17 września 2006
Stan gotowości polskiej administracj do funkcjonowania w sieci Computerworld nr Stan gotowości polskiej administracj do funkcjonowania w sieci
Raport Computerworld
Pomysłowość jest legalna

Pomysłowość jest legalna

Trzeba skończyć z demonizowaniem roli prawa w procesie informatyzacji administracji publicznej i stawianiem zbędnych barier prawnych przed każdym projektem z tej dziedziny. Czytaj więcej »

Plany nie wystarczą

Od przyjęcia przez rząd naszego kraju strategii e-Polska minęło już kilka lat. Polska administracja wciąż jednak nie jest w pełni gotowa do pracy w sieci. Łatwiej jest zmieniać prawo czy opracowywać kolejne koncepcje niż podejmować konkretne, skuteczne działania. Czytaj więcej »

Nie bronić drutów

Władze Płocka dążą do stworzenia jednej, szerokopasmowej sieci miejskiej we współpracy ze wszystkimi miejscowymi operatorami telekomunikacyjnymi. Czytaj więcej »

Czeka nas rewolucja

Z Andrzejem Latuszkiem, pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Płocka ds. informatyzacji, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Na rozdrożu

Na rozdrożu

W sytuacji chaosu organizacyjno-prawnego trudno mówić o racjonalnym planowaniu informatyzacji czy budowie społeczeństwa informacyjnego na poziomie lokalnym. Czytaj więcej »

Urzędowe bezpieczeństwo

Urzędowe bezpieczeństwo

Coraz większa złożoność systemów przetwarzania informacji stawia przed wszystkimi ich użytkownikami coraz większe wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Szczególna rola w tym względzie przypada administracji publicznej, gdyż informacja staje się jednym z najcenniejszych zasobów współczesnego państwa. Czytaj więcej »

E-administracja czy biurokracja 2.0?

E-administracja czy biurokracja 2.0?

Sukcesy informatyzacji zależą w dużej mierze od tego, na ile nowe technologie zmienią model funkcjonowania administracji, a na ile zostaną wpisane w dotychczasowe, biurokratyczne struktury. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...