powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Płace w IT, 27 marca 2006
Płace w IT Computerworld nr Płace w IT
Raport Computerworld

Niedobór czy nadmiar?

Na rynku pracy dla specjalistów IT mamy dziś specyficzną sytuację. Z jednej strony, od kilku lat do polskich firm trafiają kolejne, liczne roczniki absolwentów studiów informatycznych. Nie ma zatem problemu ze znalezieniem młodych wykształconych kadr. Z drugiej jednak strony, znalezienie doświadczonego informatyka nadal pozostaje nie lada wyzwaniem. Czytaj więcej »

Wygrać o włos

Z dr. Tomaszem Rostkowskim, wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej i współpracownikiem Institute of Advanced Managment oraz Jackiem Nowackim z Institute of Advanced Managment rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Warszawa - miasto dla menedżera

Kraków i Wrocław zdetronizowały Warszawę w rankingach najbardziej atrakcyjnych miejsc do inwestycji technologicznych. Stolica nadal jednak pozostaje atrakcyjnym miejscem pracy dla informatyków. Zwłaszcza zainteresowanych karierą menedżerską. Czytaj więcej »

Gdańsk - dobre zarobki tylko w IT

Gdańsk wraz z całym Trójmiastem znalazły się daleko w tyle jeśli chodzi o wynagrodzenia dla specjalistów IT. Informatyk ma jednak szansę na dobrą pensję przede wszystkim w renomowanych firmach technologicznych. Czytaj więcej »

Kraków - nowa stolica biznesowa Polski

Kraków zyskał na boomie, trwającym od wejścia Polski do UE. Specjaliści zarabiają dziś więcej i mają lepsze perspektywy zawodowe niż kilka lat temu. Czytaj więcej »

Rzeszów wciąż nieodkryty

Rzeszów ma wszelkie zalety miasta, które mogłoby stać się stolicą polskiego outsourcingu. Niestety, na razie władzom miasta nie udało się nakłonić międzynarodowych koncernów do inwestycji na Podkarpaciu. Czytaj więcej »

Wrocław - konkurent Krakowa

Najprawdopodobniej przez najbliższe lata będziemy świadkami ekscytującego współzawodnictwa pomiędzy Krakowem i Wrocławiem o palmę pierwszeństwa w dziedzinie bezpośrednich inwestycji w sektor high-tech. To oznacza, że pracy dla informatyków w stolicy Dolnego Śląska i jej okolicach nie powinno zabraknąć. Czytaj więcej »

Miliony prezesów

Dyrektorzy i prezesi oddziałów dużych międzynarodowych firm informatycznych świetnie zarabiają, ale i tak nie zaliczają się do finansowej elity polskiego rynku IT. Czytaj więcej »

Koniec "Polski B"

Wbrew obawom pesymistów w Polsce wciąż jest praca dla informatyków. Specjalistów IT poszukuje ok. 7% firm i instytucji. Największy popyt na informatyków oprócz firm ze stolicy deklarują przedsiębiorstwa ze wschodu kraju. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...