powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

MSP, 20 marca 2006
MSP Computerworld nr MSP
Raport Computerworld

Nowe platformy nowe możliwości

Zasadnicze zmiany architektury komputerów będą miały duży wpływ na całą infrastrukturę IT, w tym oprogramowanie. Warto planować przyszłe inwestycje z uwzględnieniem takich technologii, jak wirtualizacja i przetwarzanie wieloprocesorowe. Czytaj więcej »

Poprawki w eterze

Chociaż według niektórych specjalistów sieci bezprzewodowe nie są ani tańsze, ani równie niezawodne, co tradycyjne sieci kablowe, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ich wykorzystanie. Czytaj więcej »

Na wagę złota

Z ostatniego raportu X-Force opracowanego przez Internet Security Systems wynika, że w 2005 r. wykryto aż o 33% więcej luk bezpieczeństwa w sprzęcie i oprogramowaniu niż rok wcześniej. Potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa systemom IT jeszcze nigdy nie była tak silnie odczuwana. Czytaj więcej »

Sieć SAN bez mitów

Sieć SAN może rozwiązać wiele problemów z zarządzaniem danymi w firmie. Wcale nie musi być droga - trzeba jedynie dobrze znać swoje potrzeby i możliwości dostępnych technologii. Czytaj więcej »

Średnie jest piękne

Rynek systemów ERP dla średnich firm wyszedł na dobre z długoletniego marazmu. Sprzyjało temu zwiększone zainteresowanie klientów, ale także rosnąca podaż nowych rozwiązań, lepiej dostosowanych do specyfiki i potrzeb firm średniej wielkości. Czytaj więcej »

Obieg otwarty

Aplikacje do wspomagania zarządzania obiegiem dokumentów, pracą grupową, przebiegiem informacji o zadaniach wykonywanych przez pracowników umożliwiają automatyzację wielu typowych, powtarzalnych zadań i czynności związanych z tworzeniem, przekazywaniem i archiwizacją dokumentów. Czytaj więcej »

Mniej tradycyjnych kabli

Alternatywą dla drogich połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych mogą być usługi telefonii internetowej VoIP. Dotyczy to zwłaszcza połączeń międzynarodowych. Czytaj więcej »

Nie warto marnować okazji

Atrakcyjne warunki szkoleń finansowanych z Europejskiego Funduszu Szkoleniowego sprawiają, że o kursy zabiegają przedsiębiorcy z sektora MSP. Niestety, często zbyt pochopnie podejmują decyzję dotyczącą doboru kursów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...