powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Informatyka w administracji publicznej, 6 lutego 2006
Informatyka w administracji publicznej Computerworld nr Informatyka w administracji publicznej
Raport Computerworld

System bez wyjątków

Bez elektronicznego obiegu dokumentów w urzędach i instytucjach publicznych nie ma szans na zbudowanie elektronicznej administracji z prawdziwego zdarzenia. Czytaj więcej »

Urząd bez papieru

W Urzędzie Miasta Częstochowy nie ma ludzi biegających z papierami od pokoju do pokoju. Dokumenty dotyczące załatwianych spraw i funkcjonowania urzędu przekazywane są tylko drogą elektroniczną. Czytaj więcej »

Miasto w komputerze

System informacji przestrzennej w Zielonej Górze stał się narzędziem codziennej pracy urzędników i służb miejskich. Wspomaga procesy decyzyjne i działania ratownicze. Czytaj więcej »

Bezpiecznie jak w Sopocie

Sopocki Komunalny System Bezpieczeństwa to rozwiązanie potrzebne nie tylko w przypadku zamachów bombowych i spektakularnych katastrof, ale także w trakcie codziennej pracy służb miejskich. Czytaj więcej »

Na pierwszym planie

Mało kto zdaje sobie sprawę, że inwestycje w informatykę dotyczą fundamentu funkcjonowania miasta, samego sedna mechanizmu zarządzania miastem. Dopiero ponad tym mechanizmem działają prezydent i rada miasta. Doskonale zrozumiano to w Bydgoszczy. Czytaj więcej »

Partnerstwo dla rozwoju

Z Władysławem Ortylem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Inwestycja w lepszą przyszłość

Inwestycje w infrastrukturę teleinformatyczną mogą być dla Podlasia i innych województw Ściany Wschodniej szansą na wyrównanie wielowiekowego zapóźnienia cywilizacyjnego. Czytaj więcej »

Poszła Karolinka do Gogolina...

... a burmistrz Karliczek jej mówi, że mogła tę sprawę załatwić przez Internet. Oto jeden z celów, jaki przyświeca samorządowi województwa opolskiego w projekcie ''eUrząd dla Opolszczyzny''. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...