powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2005

Rozwiązania Business Intelligence i systemy ERP, 27 grudnia 2005
Rozwiązania Business Intelligence i systemy ERP Computerworld nr Rozwiązania Business Intelligence i systemy ERP
Raport Computerworld
Wywiad w firmie

Wywiad w firmie

Perspektywy rozwoju rynku analityki biznesowej (BA) w Polsce wyglądają naprawdę obiecująco, a dane rynkowe analizowane przez IDC to potwierdzają. Czytaj więcej »

BI będzie najważniejszy

Z Frankiem Buytendijkiem, analitykiem Gartnera, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Połączyć wyspy

Połączyć wyspy

Uwaga dostawców narzędzi BI w Polsce kieruje się zarówno w stronę przedsiębiorstw, które dysponują systemami ERP, jak i w stronę rynku MSP. Czytaj więcej »

Plac budowy inteligentnych korporacji

Plac budowy inteligentnych korporacji

''Pierwsza dekada XXI w. dla korporacyjnej informatyki jest czasem najbardziej ekscytujących i przełomowych zmian w historii rozwoju tej dyscypliny''. Czytaj więcej »

Archiwa i hurtownie

Archiwa i hurtownie

Rozwój narzędzi Business Intelligence każe pytać o możliwości ich zastosowania do analizowania stale rosnących archiwów poczty elektronicznej - danych tekstowych i multimedialnych. Czytaj więcej »

Krajobrazy rozwiązań

Systemy informatyczne wspomagające zarządzanie w przedsiębiorstwach przeszły już długą ewolucję. Dzisiaj są to dojrzałe rozwiązania, bez których trudno zachować pozycję konkurencyjną. Czytaj więcej »

Nieuniknione przemiany

Nieuniknione przemiany

Współczesna technologia zmieni logikę i sposób wykorzystania zarówno rozwiązań Business Intelligence, jak i systemów ERP. Czytaj więcej »

Klubowa analiza

Narzędzia data mining pomogły Premium Club zbudować modele klientów i reguły rządzące zakupami na stacjach benzynowych Statoil. Czytaj więcej »

Wszystko zależy od człowieka

Narzędzia Business Intelligence wykorzystywane w przedsiębiorstwie użyteczności publicznej dają takie same możliwości wykonywania analiz biznesowych jak w firmie komercyjnej. Efekty zależą w dużej mierze od wiedzy i umiejętności analitycznych konkretnych użytkowników. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...