powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2005

Informatyka w sektorze finansowym, 21 listopada 2005
Informatyka w sektorze finansowym Computerworld nr Informatyka w sektorze finansowym
Raport Computerworld

Co przyniesie euro?

Banki już teraz, nie znając jeszcze terminu przystąpienia Polski do strefy euro, powinny zapoczątkować przygotowania do wejścia do Unii Monetarnej i rozpocząć proces wprowadzania nowych produktów i usług finansowych. Czytaj więcej »

Bieg na orientację (na klienta)

Seria umiarkowanie udanych implementacji systemów CRM każe światu usług finansowych ponownie przemyśleć strategię ich wdrożenia. Czytaj więcej »

Outsourcing z rezerwą

Wątpliwości wokół bankowego outsourcingu nie rozwiązała ani nowelizacja prawa bankowego, ani wydana przez Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego interpretacja najbardziej dyskusyjnych zapisów. Wciąż panuje przekonanie, że zbyt rygorystyczne przepisy hamują rynek outsourcingu. Czytaj więcej »

Kto kogo czyli bankowa informatyka i jej dostawcy

Banki zawsze były w czołówce organizacji stosujących nowości techniki obliczeniowej. Przez lata jednak to dostawcy decydowali o postępie, a klientom pozostawało skorzystać z ich oferty lub nie. Jednak role w tym układzie stopniowo się odwracają i to bank-klient coraz częściej dyktuje warunki. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...