powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2005

Usługi szerokopasmowe, 24 października 2005
Usługi szerokopasmowe Computerworld nr Usługi szerokopasmowe
Raport Computerworld

Z prędkością myszy

Jeśli operatorzy wspomagani konsekwentnie przez państwo nie zaczną inwestować w infrastrukturę szerokopasmową, wkrótce zabraknie im klientów. Czytaj więcej »

Czy polski Internet stać na treści multimedialne?

W polskim Internecie nie ma na razie prawdziwych multimediów tworzonych pod jego kątem. Czytaj więcej »

Wi-Fi technologia przyszłości czy etap przejściowy?

Za kilka lat okaże się, czy ktoś jeszcze będzie pamiętał o technologii Wi-Fi. Na razie jak grzyby po deszczu powstają kolejne hot spoty. Czytaj więcej »

Różne rozwiązania na różne potrzeby

Musimy odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czy WiMAX na rynku szerokopasmowych systemów radiowych stanowi konkurencję dla dotychczasowych technologii czy ich uzupełnienie? Czytaj więcej »

Ani likwidacja ani kontynuacja

Polska Biblioteka Internetowa jest projektem zbyt ważnym, by go zarzucić. Musi on jednak wyjść z okresu niemowlęctwa i stać się profesjonalnym systemem. Czytaj więcej »

Ale kino!

Ustawa o kinematografii, która weszła niedawno w życie, elektryzuje nie tylko środowiska twórcze. Jej zapisy w dużym stopniu dotykają działalności operatorów telewizji kablowych, a potencjalnie mogą dotyczyć także innych operatorów i dostawców treści multimedialnych. Czytaj więcej »

Sygnał z ratusza

Z dr. Marcinem Szpakiem, zastępcą Prezydenta Miasta Gdańska, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Konieczny warunek rozwoju

Popularyzacja usług konwergentnych sprawia, że operatorzy telekomunikacyjni zaczynają się interesować technologiami kontroli dostępu, opracowanymi dla telewizyjnych platform satelitarnych i sieci kablowych. Czytaj więcej »

Krok po kroku w stronę WiMAX

Wielu poważnych graczy rynkowych przegapiło możliwość udziału w przetargach na częstotliwości 3,6-3,8 GHz i dopiero teraz będzie chciało nadrobić straconą okazję w tzw. przetargach powiatowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...