powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2005

Systemy MRP II/ERP, 20 czerwca 2005
Systemy MRP II/ERP Computerworld nr Systemy MRP II/ERP
Raport Computerworld

Krem na ciastku

Temat systemów ERP od lat ma w redakcji opinię wyjątkowo niewdzięcznego i bez potencjału. Człowieka oglądającego prezentację funkcjonalności dowolnego systemu ERP już po pierwszych trzydziestu minutach ogarnia znużenie i zdumienie, że producentom w ogóle udaje się kogokolwiek namówić na wdrożenie czegoś tak mało seksownego. Nawet producenci systemów ERP przyznają, że... Czytaj więcej »

Małżeństwo koniecznie z rozsądku

Niepowodzenie projektu IT oznacza de facto utratę wszystkich zaangażowanych w niego środków finansowych. Osiągnięcie widocznych i mierzalnych efektów informatyzacji poprzedza żmudne, kosztowne, bolesne i mało spektakularne wdrożenie systemu. Zespół prowadzący wdrożenie napotyka zazwyczaj na swojej drodze całą masę trudności, od niewiedzy i braku zrozumienia ze strony menedżerów... Czytaj więcej »

Zasady prezentacji oprogramowania

Po raz kolejny redakcja Computerworld przygotowała raport pokazujący zintegrowane systemy informatyczne MRP II/ERP dostępne na polskim rynku. Raport opracowywany jest zgodnie z niezmiennymi od lat zasadami prezentacji oprogramowania. Czytaj więcej »

Dojrzały czy niedojrzały?

Firma stojąca przed wyborem systemu ERP, zwłaszcza takiego ze "średniej półki", ma twardy orzech do zgryzienia. Badanie samych tylko przychodów nie pozwala ocenić pozycji dostawcy na rynku, a już na pewno nie dostarcza informacji o jakości oferowanego produktu. Biorąc pod uwagę ostatnie roszady, nie można też w pełni ustrzec się przed ryzykiem wybrania produktu, który w ciągu... Czytaj więcej »

Analizy nie tylko dla analityków

Systemy Business Intelligence powoli przebijają się w krajobrazie informacji zarządczej zdominowanym dotychczas, szczególnie w średnich firmach, przez Excela. Czytaj więcej »

Jeszcze raz o zintegrowanych łańcuchach dostaw

O funkcjonowaniu zintegrowanych łańcuchów dostaw powiedziano już chyba wszystko. A jednak cały czas teoretyczna wiedza z trudem przebija się w praktyce, a kluczowe znaczenie standardów nie jest do końca rozumiane. Czy wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego uprawnia do stwierdzenia, że uczestniczymy w zintegrowanym łańcuchu dostaw? Mam nadzieję, że przekonującą odpowiedź... Czytaj więcej »

Sprzedaż i negocjacje AD 2005

Rynek systemów ERP stał się w ostatnich latach rynkiem prostych, dobrze zdefiniowanych dóbr jak samochody i szczoteczki do zębów. Negocjacje polegające na głębokim patrzeniu w oczy i odczytywaniu z nich oczekiwań przeciwnika zamieniły się w prostą transakcję wymienną opartą na dobrze znanych obu stronom zasadach. Jeśli dziś w negocjacjach dobrze zdefiniowanego projektu można... Czytaj więcej »

Projekt ekstremalny

W niewielkich projektach wszyscy członkowie zespołu dobrze się znają, a niejasności można wyjaśnić, rysując rozwiązanie na kartce A4. W projekcie na wielką skalę, a takim jest wdrożenie systemu Oracle w Telekomunikacji Polskiej, niezbędne są już intranetowe serwisy umożliwiające współpracę poszczególnych zespołów projektowych, elektroniczne repozytoria dokumentów i... Czytaj więcej »

Prezentacja systemów

Przegląd dostępnych na polskim rynku rozwiązań klasy MRP II/ERP Czytaj więcej »

Prezentacja firm

Prezentacje działających na polskim rynku firm oferujących rozwiązania klasy MRP II/ERP Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...