powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2005

IT w średniej firmie, 28 marca 2005
IT w średniej firmie Computerworld nr IT w średniej firmie
Raport Computerworld

Klucz do produktywności

O produktywności mówią wszyscy - ekonomiści, socjologowie, politycy. Również przedstawiciele firm informatycznych, którzy usiłują przekonać przedsiębiorców, że znają klucz do podniesienia wydajności polskiego pracownika. Czytaj więcej »

Technologia trafiła pod strzechy

Najbardziej znaczącą zmianą na rynku sprzętu jest obecnie ewolucja technologii procesorów w kierunku przetwarzania 64-bitowego i systemów wielordzeniowych. Czytaj więcej »

Laser konkuruje z atramentem

Spadek cen drukarek laserowych spowodował zahamowanie wzrostu popytu na urządzenia atramentowe przeznaczone do użytku biurowego. Czytaj więcej »

W gąszczu standardów

Liczba standardów bezprzewodowych sieci IEEE 802.11 jest tak duża, że coraz trudniej wyliczyć je nawet osobom śledzącym rozwój technologii radiowych. Czytaj więcej »

Szyte na miarę MSP

Problemy związane z zabezpieczaniem systemów IT już dawno przestały być zmartwieniem wyłącznie największych firm. Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wybierać wśród rozwiązań dopasowanych do ich możliwości i potrzeb. Czytaj więcej »

Dane tanio przechowam

Przechowywanie i zabezpieczanie danych przestało być dla małych i średnich firm wyzwaniem. Oferta tego typu rozwiązań dla rynku MSP jest naprawdę spora. Czytaj więcej »

Wybrać i wydać z głową

Na polskim rynku dostępnych jest łącznie kilkaset aplikacji wspomagających pracę w małej i średniej firmie, zarówno producentów polskich, jak i zagranicznych. To specyficzny rynek, na którym zbytniej popularności nie uzyskują nowinki, takie jak sprzedaż aplikacji w modelu ASP czy rozwiązania typu CRM. Wiele firm jest nadal na etapie wdrażania podstawowych systemów obsługujących... Czytaj więcej »

Perspektywy dla szkoleń w MSP

Firmy szkoleniowe z rosnącym zainteresowaniem spoglądają na rynek małych i średnich przedsiębiorstw. Sektor edukacyjny - dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego - czeka w najbliższych latach burzliwy rozwój. Czytaj więcej »

Legalny czy pirat?

Ponad połowa właścicieli średnich firm w Polsce nigdy nie sprawdzała legalności zainstalowanego oprogramowania. Czytaj więcej »

Więcej minut za mniej

Małe i średnie firmy powinny zainwestować nieco pracy i wysiłku w to, aby efektywniej wydatkować środki na usługi i rozwiązania telekomunikacyjne. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...