powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2005

Technologie mobilne, 7 marca 2005
Technologie mobilne Computerworld nr Technologie mobilne
Raport Computerworld

W bezprzewodowej sieci

Porównując deklaracje operatorów GSM z 2004 r. z obecnym stanem rozwoju sieci hot spotów, widać wyraźnie, że tego typu usługi rozwijają się w Polsce wolniej niż się spodziewano. Operatorzy nie tracą jednak optymizmu. Czytaj więcej »

Jeden aparat do wszystkiego

Rozwój technologii radiowego dostępu do sieci i rosnąca popularność telefonii IP przybliżają nas do realizacji wizji ''jednego telefonu''. Czytaj więcej »

Infekcja przez słuchawkę

Na razie ataki wirusów paraliżujących telefony komórkowe i palmtopy są sporadyczne. Niestety, popularyzacja telefonii 3G i pojawienie się nowych generacji aparatów z całą pewnością spowoduje wzrost zagrożeń. Czytaj więcej »

Przenośne Windows

Odkąd Microsoft uwierzył, że przeniesienie Windows na ogromny rynek urządzeń przenośnych może dać nieporównywalnie lepsze efekty niż w świecie komputerów, konsekwentnie buduje mobilną markę. Czytaj więcej »

Nowości w Windows CE 5.0

Windows CE to najnowsza wersja systemu czasu rzeczywistego opracowana przez Microsoft Czytaj więcej »

Wybór aplikacji

Aplikacji stworzonych z myślą o platformach mobilnych jest niezliczona ilość. Dziesiątki tysięcy programów można znaleźć w Internecie, w bibliotekach shareware i innych źródłach. Niestety, tylko nieliczne spełnią oczekiwania przedsiębiorców chcących usprawnić pracę działu sprzedaży czy podnieść efektywność pracowników działających w terenie. Z katalogu profesjonalnych... Czytaj więcej »

Szyk i wygoda

Niebawem inteligentne telefony (smartphones) całkiem zepchną na margines palmtopy i inne urządzenia zaliczane do kategorii PDA. Tak wieszczą wszystkie prognozy. Tyle że wciąż trudno o urządzenie, które by stanowiło idealne połączenie telefonu komórkowego z kieszonkowym komputerkiem. Dlatego w niektórych zastosowaniach samodzielne palmtopy nadal mają rację bytu. Prezentujemy... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...