powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Systemy Business Inteligence, 20 grudnia 2004
Systemy Business Inteligence Computerworld nr Systemy Business Inteligence
Raport Computerworld

Mały, ale dynamiczny

Z Tomaszem Słoniewskim, analitykiem rynku oprogramowania z polskiego biura IDC, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Cała firma na portalu

W Biurze Finansowo-Księgowym LICZYK wyliczono, że wdrożenie portalowego rozwiązania BI pozwoliło zaoszczędzić 2 godziny tygodniowo każdemu z 50 pracowników merytorycznych. Czytaj więcej »

Blaski i cienie powszechności

Hasło "BI dla mas", popularne w przekazach marketingowych dostawców rozwiązań, szybko staje się elementem rzeczywistości w rosnącej liczbie firm - także w Polsce. Czytaj więcej »

Inteligentne systemy ERP

Na rynku rozwiązań Business Intelligence coraz aktywniejsi stają się dostawcy systemów ERP. Czytaj więcej »

Dane jak na dłoni

Crystal Enterprise stanowi klucz do systemu Business Intelligence w spółkach Fiat Ubezpieczenia. Czytaj więcej »

Być na bieżąco

Rozwiązania klasy BAM (Business Activity Monitoring) przez niektórych są traktowane jako element Business Intelligence, przez innych zaś jako zupełnie coś odrębnego. To młoda dziedzina, znajdująca się w fazie dynamicznego rozwoju. Czytaj więcej »

Nawigacja w liczbach

Rozwiązania analizy statystycznej i data miningu na ogół oferowane są w ramach jednolitej oferty rozwiązań zaawansowanej analizy danych. Czytaj więcej »

Informacja na obrazie

Mówi się, że jeden obraz wart jest tysiąca słów. W praktyce stosowania wizualizacji w systemach raportowych i analitycznych musi to być jednak odpowiednio dobrany obraz. Czytaj więcej »

Analiza - zrób sobie sam

Microsoft oferuje wiele różnych narzędzi przeznaczonych do tworzenia rozwiązań analitycznych. Nie ma co prawda gotowego pakietu analitycznego - jednak dostarcza wiele modułów, które mogą posłużyć niezależnym wytwórcom oprogramowania do tworzenia rozwiązań realizujących różnorodne analizy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...