powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Systemy wspomagające zarządzanie klasy MRP II/ERP, 22 listopada 2004
Systemy wspomagające zarządzanie klasy MRP II/ERP Computerworld nr Systemy wspomagające zarządzanie klasy MRP II/ERP
Raport Computerworld

Rynek euroentuzjastów

Rok 2004 będzie najlepszy od dawna - jak jeden mąż zeznają producenci i dystrybutorzy aplikacji biznesowych. Składa się na to szereg czynników, z których najważniejsze to pełne otwarcie europejskich granic gospodarczych i nadzieje przedsiębiorców na dofinansowania inwestycji IT z funduszy unijnych. Poprawa kondycji krajowej gospodarki pozwala producentom oprogramowania snuć... Czytaj więcej »

Przez pryzmat finansów

Mimo że systemy klasy MRP II/ERP okrzepły na przestrzeni minionych lat w swej funkcjonalności, ciągle jednak w nich i w ich otoczeniu zachodzą istotne zmiany i udoskonalenia. Spójrzmy, jak dziś wyglądają możliwości systemów tej klasy. Czytaj więcej »

Cele, efekty, komunikacja

Sukces lub porażka wdrożenia systemu ERP w przedsiębiorstwie są uzależnione nie tylko od jego narzędzia, które zostanie ostatecznie zastosowane. Również, czy raczej przede wszystkim, istotne jest właściwe przeprowadzenie przedsięwzięcia. W odpowiedniej fazie projektu należy zadbać o właściwe określenie celów, komunikację z właściwymi osobami i... zawsze wiedzieć, czy... Czytaj więcej »

Najsłabsze ogniwo

Duże firmy, dla których metody zarządzania obsługiwane przez zaimplementowane systemy ERP są niewystarczające, a czasy oczekiwań na zmiany w oprogramowaniu zbyt długie, szukają innych rozwiązań. O teorii ograniczeń TOC (Theory of Constraints) dyskutują: Sławomir Trautman, zajmujący się od wielu lat zastosowaniami informatycznymi, i Zenon Parol, do niedawna konsultant w obszarze... Czytaj więcej »

Klient zawsze traci

Fuzje i przejęcia dostawców ERP oznaczają jedno - kłopoty dla ich klientów. Niezależnie od tego, czy kupiliśmy system od dostawcy, który jest podmiotem czy przedmiotem transakcji, możemy spodziewać się perturbacji ze wsparciem i opóźnień w dostarczaniu nowych funkcjonalności. Dlatego warto zawczasu zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych problemów. Czytaj więcej »

Popyt na wspomaganie

Jeśli przyjąć, że o stanie rynku ERP pośrednio świadczą liczba i jakość nowości funkcjonalnych wprowadzanych przez dostawców, mamy właśnie do czynienia z prawdziwą prosperity. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...