powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Rozwiązania IT dla średniej firmy, 25 października 2004
Rozwiązania IT dla średniej firmy Computerworld nr Rozwiązania IT dla średniej firmy
Raport Computerworld

Średnie może być piękne

Wyłaniający się z badań rynku obraz informatyzacji w firmach zatrudniających do 250 pracowników nie jest przesadnie optymistyczny. Jest jednak nadzieja, że obecność Polski w Unii Europejskiej przyniesie szybką poprawę sytuacji. Czytaj więcej »

Niezbędna podstawa

Choć nie sprzęt komputerowy, lecz oprogramowanie jest najważniejszym elementem każdego systemu informatycznego, to bez serwerów, monitorów i komputerów żadna aplikacja nie jest w stanie funkcjonować. Czytaj więcej »

Kompleksowa oferta - druk i zarządzanie

Z oferty producentów adresowanej do firm i przedsiębiorstw znikają drukarki, kopiarki, skanery lub faksy, a zaczynają się pojawiać rozwiązania lub systemy wykorzystujące nie tylko sprzęt, ale również oprogramowanie umożliwiające zarządzanie dokumentami, ich przetwarzanie i archiwizację niezależnie od ich pierwotnego formatu. Czytaj więcej »

Małe firmy w dużej sieci

Małe i średnie firmy mają dziś możliwość budowy sieci LAN i WAN o funkcjonalności nie gorszej niż duże korporacje. Czytaj więcej »

Setki zagrożeń, jedno bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo systemów informatycznych jest obecnie najczęściej poruszanym tematem, a producenci sprzętu i oprogramowania do ich zabezpieczania mają perspektywę stabilnego rozwoju biznesu. Czytaj więcej »

Marsz ku pamięci

Funkcjonalność i ceny rozwiązań do zarządzania i zabezpieczania danych dla małych i średnich firm są dziś znacznie bardziej atrakcyjne, niż jeszcze kilka lat temu. Czytaj więcej »

Zarządzanie na poziomie MSP

Na polskim rynku dostępnych jest kilkaset aplikacji wspomagających pracę w małej i średniej firmie, zarówno producentów polskich, jak i zagranicznych. Czytaj więcej »

Sprawny przepływ informacji

Każda firma i praktycznie każdy pracownik ma kontakt z różnego typu dokumentami, które są głównym nośnikiem informacji w przedsiębiorstwach lub instytucjach. Sprawny system ich przepływu może istotnie wpłynąć na wzrost efektywności pracy. Czytaj więcej »

Telefon za mniej

''Oszczędzają bogaci i nam się opłaci'' - to hasło mogą wziąć sobie do serca małe i średnie firmy, gdy mowa o możliwościach obniżenia opłat za korzystanie z usług telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Pożytek ze skrupulatności

Nawet niewielkie przedsiębiorstwa stają przed koniecznością samodzielnego zaprojektowania i wykonania aplikacji. Do usprawnienia tego procesu przydaje się nowa klasa narzędzi do zarządzania cyklem życia aplikacji ALM (Application Lifecycle Management). Porządkują one proces tworzenia i przynoszą firmom realne oszczędności związane z usprawnieniem projektowania całego systemu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...