powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Lider Informatyki 2004, 4 października 2004
Lider Informatyki 2004 Computerworld nr Lider Informatyki 2004
Raport Computerworld

Z informatyką im do twarzy

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że sukces firmy jest w dużej mierze zasługą zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie i ludzi, którzy stali za jego wdrożeniem. Czytaj więcej »

Liczy się rozsądek

Z Tomaszem Pieniążkiem, dyrektorem finansowym Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, rozmawia Krzysztof Frydrychowicz. Czytaj więcej »

Jogurt w systemie

W Bakomie SA każde zdarzenie produkcyjne, handlowe czy finansowe jest kontrolowane przez zintegrowany system informatyczny. Czytaj więcej »

System musi się ułożyć

Ponad stuletnią tradycję produkcji mebli w Zakładach Mebli Giętych FAMEG w Radomsku wspiera dziś zintegrowany system klasy ERP. Czytaj więcej »

Pod presją kalkulatora

Dzięki informatyce zarząd Hutmenu wie dokładnie, na czym firma zarabia, a na czym traci, i wiedzę tę wykorzystuje w praktyce. W hutnictwie to nowa jakość. Czytaj więcej »

Warszawa dostrzeżona

Warszawskie centrum kompetencyjne IT firmy Procter & Gamble jest największym europejskim ośrodkiem tego typu i jednym z ważniejszych ogniw wsparcia informatycznego w koncernie. Czytaj więcej »

Od projektu do serwisu

Specyfiką działalności Fabryki Kotłów Rafako jest wytwarzanie silnie zindywidualizowanych produktów o znacznej wartości. To wyznaczyło drogę rozwoju systemów IT w tym przedsiębiorstwie. Czytaj więcej »

Z żelazną konsekwencją

Stalprodukt należy do krajowych pionierów wykorzystywania systemów informatycznych w branży hutnictwa stali i przetwórstwa hutniczego. Czytaj więcej »

Sieci dla wszystkich

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe działa przede wszystkim w obszarze nauki. Nie tworzy jednak rozwiązań tylko dla nauki. Prace badawczo-rozwojowe i działania innowacyjne PCSS mają także stymulować rozwój rynku i pomagać wprowadzać nowe usługi. Czytaj więcej »

Prestiżowe zadania

Z dr. inż. Maciejem Stroińskim, zastępcą dyrektora Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Praca na rzecz wszystkich

Efekty prac badawczo-rozwojowych muszą być praktycznie użyteczne - uważają w krakowskim Cyfronecie. Nie da się tego dzisiaj osiągnąć bez nastawienia na innowacyjność. Czytaj więcej »

Oby czytano

W Książnicy Pomorskiej w Szczecinie informatyka towarzyszy czytelnikom i bibliotekarzom niemal na każdym kroku. Czytaj więcej »

Wspólnymi siłami

Poznańskie biblioteki naukowe korzystają z jednego, zintegrowanego systemu informatycznego. Jego obsługą zajmuje się Poznańska Fundacja Bibliotek Naukowych (PFBN). Czytaj więcej »

Informatyka warta poznania

Jak coś jest zrobione ''po poznańsku'', to oznacza, że ''z największą starannością i precyzją''. To określenie pasuje jak ulał do stanu informatyzacji Urzędu Miasta Poznania. Czytaj więcej »

Nie stać nas na tanie rzeczy

Z Andrzejem Piechowiakiem, dyrektorem Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Poznania, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Łódź na fali

Cztery lata minęły jak znów Urząd Miasta Łodzi został finalistą konkursu Lider Informatyki. Tym samym można uznać, że urząd ma za sobą perturbacje z informatyzacją. Czytaj więcej »

Misja: Wrocław

Konsekwencji i... pieniędzy we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych mogą pozazdrościć Wrocławowi inne miasta. Czytaj więcej »

Dobre, bo małopolskie

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego udanie łączy działania na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego w regionie z wykorzystaniem technologii informatycznych w swojej pracy. Czytaj więcej »

Stolica walczy nie tylko o stolicę

Dziś o sukcesie na rynku spedycyjno-logistycznym decyduje nie tylko wysokość nakładów na informatykę, ale przede wszystkim odpowiednie rozdysponowanie tych środków. Zdaniem zarządu Messenger Service Stolica źródłem przewagi powinno być również stałe polepszanie poziomu obsługi klienta. Czytaj więcej »

Autorskie projekty

Z Tomaszem Kalinowskim, dyrektorem Działu Informatyki w Messenger Service Stolica, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Pizza, lody i Wi-Fi

Najważniejszym zadaniem informatyków w American Restaurants jest zapanowanie nad ogromem danych płynących z sieci błyskawicznie rozwijających się restauracji. Czytaj więcej »

Na własną rękę

Brenntag Polska jest jednym z przykładów spółki, która samodzielnie i konsekwentnie rozwija swoje systemy informatyczne. Czytaj więcej »

Informatyczne Eldorado

Konsekwentny rozwój systemów informatycznych jest jednym z gwarantów wysokiej pozycji lubelskiego Eldorado w rankingach największych polskich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Cztery firmy w jednej

Jednym z głównych producentów pomp i systemów pompowych jest duńska firma Grundfos, która produkuje i sprzedaje pompy w każdym zakątku świata, wspierając się szeroko informatyką. Czytaj więcej »

Klient z dala od oddziału

Bank BPH stawia na tworzenie alternatywnych - w stosunku do sieci oddziałów - kanałów umożliwiających składanie dyspozycji i dostęp do rachunku. Czytaj więcej »

Ocena opłacalności

Z Henrykiem Baniowskim, dyrektorem zarządzającym obszarem informatyki w Banku BPH, rozmawia Adam Jadczak. Czytaj więcej »

Centralizacja po polsku

Bank Gospodarki Żywnościowej zakończył w ok. 300 placówkach wdrożenie systemu centralnego Eurobank On-line, który zastąpił trzy aplikacje oddziałowe. Czytaj więcej »

Układ nerwowy

Założyciele Link4 od początku wiedzieli, że sukces firmy będzie uzależniony od sprawnie działającego systemu informatycznego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...