powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2004

Sieci, 29 marca 2004
Sieci Computerworld nr Sieci
Raport Computerworld

Szóstka na rozbiegu

Rezultaty testów prowadzonych w ramach europejskiej sieci powstałej w projekcie 6NET pokazują, że IPv6 można już wykorzystać do świadczenia usług komercyjnych. Do rozwiązania wciąż jest jednak sporo większych i mniejszych problemów - nie tylko na poziomie implementacji, ale także w sferze standardów szczegółowych. Czytaj więcej »

Na oko bezpiecznie

Niegdysiejszy zachwyt technologiami biometrycznymi jakoś ucichł. Nie widać, by systemy okrzyknięte superbezpiecznymi strzegły dostępu do... czegokolwiek, a już na pewno nie do krytycznych systemów informatycznych. Niewypał technologiczny, zbyt droga zabawka czy brak zrozumienia? Czytaj więcej »

Zapora z wyższych sfer

Zapory aplikacyjne - systemy dedykowane do analizy protokołów warstw wyższych - urastają do jednej z najskuteczniejszych metod ochrony strategicznych zasobów informatycznych przed atakami Czytaj więcej »

Wybrakowane metki

Rozwiązania oparte na elektronicznych metkach RFID czeka jeszcze długa droga, zanim staną się użytecznym narzędziem biznesowym. Do rozwiązania pozostało jeszcze sporo problemów technicznych i standaryzacyjnych, o bezpieczeństwie nie wspominając. Czytaj więcej »

XML na zwrotnicy

Routery XML to nowa klasa rozwiązań, których zadaniem jest sterowanie ruchem komunikatów XML zgodnie z logiką aplikacji opartych na usługach. Czytaj więcej »

System w kamizelce

Systemy operacyjne określane mianem trusted różnią się od zwykłych systemów m.in. podejściem do kwestii przydzielania i realizacji przywilejów oraz klasyfikacją zasobów. Czytaj więcej »

Na rozterki certyfikat

Rosnące zagrożenia ze strony coraz lepiej wyposażonych sieciowych włamywaczy, a z drugiej strony bogactwo oferty rozwiązań do zabezpieczania informacji sprawiają, że certyfikacja zabezpieczeń w ABW czy WSI staje się atrakcyjną formą wstępnej selekcji ofert. Certyfikat, choć użyteczny, nie jest jednak gwarancją bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Światełko w studzience

Nowe technologie światłowodowe: Coarse Wavelength Division Multiplexing (CWDM) oraz pasywne sieci optyczne (PON) stwarzają szanse na budowę wydajnych, a przy tym tanich sieci metropolitarnych i dostępowych. Czytaj więcej »

Drogi administratorze, szanowny decydencie

Jeśli w sieci Waszej firmy wciąż są używane systemy Windows inne niż te z linii NT, męczcie się dalej. Ślęczcie po nocach i wydawajcie krocie na zabezpieczenia. Albo pójdźcie po rozum do głowy i pozbądźcie się ich raz na zawsze - co do jednego! Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...