powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Integracja IT, 8 grudnia 2003
Integracja IT Computerworld nr Integracja IT
Raport Computerworld

Labirynt do przejścia

Uniwersalny przepis na integrację systemów nie istnieje. Wybór metody powinien być uzależniony m.in. od liczby systemów, częstotliwości wymiany danych i liczby potencjalnych beneficjentów integracji. Czytaj więcej »

Integracja: Java kontra .Net

Wybór odpowiedniej platformy technologicznej jest jedną z kluczowych decyzji podejmowanych przez dział IT. Jej trafność może w krótkim okresie zaważyć na powodzeniu projektu informatycznego, w dłuższym zaś znacząco wpłynąć na zdolność operacyjną przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Nadzieja w usługach

Technologie określane ogólnie jako usługi sieciowe (web services) budzą nadzieję na zmianę podejścia do integracji systemów informatycznych. Czytaj więcej »

Dzień czwarty, poranek

Na początku był chaos. Z chaosu Informatyk wyodrębnił System. System robił jedną, prostą rzecz, za to robił ją szybko i dobrze. Tak nastał wieczór i poranek, dzień pierwszy. I widział Informatyk, że System był dobry, więc zrobił drugi System. Drugi System musiał wymieniać dane z pierwszym Systemem, więc stworzył Informatyk Interfejs. Tak nastał wieczór i poranek, dzień... Czytaj więcej »

Egzamin praktyczny

Hasłem brzmiącym: "Niech to co wspólne łączy, a co różne niech nie dzieli" możemy nie tylko zachęcać do wstąpienia do Unii Europejskiej, ale także posługiwać się nim w przypadku integracji systemów informatycznych. Czytaj więcej »

Cena w roli głównej

Na pierwszy rzut oka kalkulacja cen usług integracyjnych w Polsce ma niewiele wspólnego z ich rzeczywistymi kosztami. W wielu przypadkach znacznie taniej byłoby poprowadzić projekt samodzielnie, niż zlecać go firmie zewnętrznej. To jednak nie takie proste. Czy istnieje trzecia droga? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...