powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Teleinformatyka w małej i średniej firmie, 29 września 2003
Teleinformatyka w małej i średniej firmie Computerworld nr Teleinformatyka w małej i średniej firmie
Raport Computerworld

Potencjał rynku MSP

Fundamentem polskiej gospodarki jest ponad 40 tys. przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 10 osób. Ponad 30% z nich nie posiada jeszcze oprogramowania wspierającego zarządzanie firmą. Czytaj więcej »

Dekalog świadomego klienta

W czasach, gdy wszyscy sprzedają wszystko i wszystkim, a ofertę skierowaną do polskich małych i średnich firm przygotowują nawet największe światowe koncerny informatyczne, dobór odpowiedniego dostawcy IT przestał być sprawą łatwą. Czytaj więcej »

Informatyk na stałe czy dochodzący

Nie ma uniwersalnej reguły, która mówiłaby, kiedy przedsiębiorstwo powinno zatrudnić etatowego informatyka. Decyzja jest wypadkową wielu czynników. I nie jest podyktowana jedynie względami ekonomicznymi. Czytaj więcej »

Finansowanie projektów informatycznych

Choć daleko nam jeszcze do sytuacji, w której banki ochoczo udzielają kredytów na projekty informatyczne, małe i średnie firmy mają pewne możliwości obniżenia kosztu inwestycji lub rozłożenia go w czasie. Czytaj więcej »

Wąski margines dla inwencji

Podstawowym kryterium wyboru systemu finansowo-księgowego powinna być jego zgodność z Ustawą o rachunkowości. Dopiero w następnej kolejności kupujący powinni zwracać uwagę na pozostałe cechy systemów. Czytaj więcej »

Relacje bez emocji

Z pewnością nie każda firma, zwłaszcza mała, potrzebuje wspierającego handlowców systemu CRM. Jeśli jednak okazuje się on niezbędny, liczba oferowanych na rynku produktów gwarantuje znalezienie idealnego rozwiązania. Czytaj więcej »

Duży system w małej firmie

Od lat mówi się o zakusach zachodnich producentów systemów ERP na rynek aplikacji dla małych i średnich przedsiębiorstw. Na razie sukces odnieśli nieliczni. Czytaj więcej »

Linux w małej firmie

Linux to popularny i lubiany wśród administratorów i programistów system operacyjny, dobrze znany w dużych korporacjach. Co Linux ma do zaoferowania małej firmie? Czytaj więcej »

Kopia z rozmysłem

Wybór dobrego rozwiązania archiwizacyjnego wiąże się przede wszystkim z dobraniem systemu o odpowiedniej architekturze dostosowanej do potrzeb i możliwości firmy. Czytaj więcej »

Programy branżowe

Drzwiami i oknami wchodzi informatyka do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Dziś nawet właściciele niewielkich warsztatów, barów czy gabinetów lekarskich mają świadomość korzyści, jakie może przynieść wdrożenie systemu nadzorującego pracę firmy i umożliwiającego ocenę efektywności personelu. Na wdrożenie narzędzi informatycznych decydują się tym chętniej, że... Czytaj więcej »

Hakerzy pobudzają rynek

Program antywirusowy i zapora firewall to podstawowe elementy, w które obecnie powinien być wyposażony każdy komputer. Czytaj więcej »

Sposób na łącze

O tym, jak firma może podłączyć się do Internetu, decyduje jej lokalizacja. W aglomeracjach można przebierać w ofertach. W mniejszych miastach przedsiębiorcy często bywają skazani na jednego dostawcę. Czytaj więcej »

Atrakcyjna z każdej strony

Internet staje się dla wielu przedsiębiorców coraz ważniejszym źródłem pozyskiwania klientów i kontrahentów. Podstawowe znaczenie dla zwrócenia w sieci uwagi na ofertę firmy ma odpowiednio przygotowany serwis internetowy. Czytaj więcej »

Tańsza telekomunikacja

Przedsiębiorcy mogą skorzystać na olbrzymiej konkurencji między operatorami telekomunikacyjnymi. Dzięki różnym zabiegom można zredukować koszt usług telekomunikacyjnych w firmie nawet o kilkadziesiąt procent. Czytaj więcej »

Radio na wznoszącej fali

Szybko rosnąca sprzedaż urządzeń WiFi świadczy o tym, że użytkownicy bardziej cenią mobilność niż duże transfery przy biurku Czytaj więcej »

Więcej pomysłów na notebooki

Coraz częściejw małych i średnich firmach notebooki zastępują komputery stacjonarne. Czytaj więcej »

Więcej funkcji do wyboru

Szybki wydruk dobrej jakości to obecnie standard. Nowe modele drukarek oferują duży wybór dodatkowych funkcji. Czytaj więcej »

Słabnące uderzenie

Pod względem kosztu wydruków drukarki igłowe wciąż nie mają sobie równych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...