powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych, 30 czerwca 2003
Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych Computerworld nr Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych
Raport Computerworld

Niewinne złego początki

Cierpliwy złodziej, próbując kolejno otworzyć dostatecznie dużą liczbę drzwi, znajdzie w końcu choćby jedne, przez które uda mu się wejść. Czytaj więcej »

Szlifowanie kluczy

Infrastruktura klucza publicznego to nie tylko sprzęt i oprogramowanie. Kilkuletnie doświadczenia ZUS pokazują, że do prawidłowego funkcjonowania PKI konieczne są rozwiązania organizacyjne i procedury. Czytaj więcej »

Zaufanie przez sprawdzanie

Umiejętna analiza logów stacji roboczych i serwerów Windows może dostarczyć ciekawych informacji o rzeczywistym stanie bezpieczeństwa firmowej infrastruktury informatycznej. Czytaj więcej »

Trzy litery i kłódka

Protokoły stworzone na bazie SSL są coraz szybsze, bezpieczniejsze i doskonalsze koncepcyjnie. Jednak i one nie są i zapewne jeszcze długo nie będą wolne od błędów implementacyjnych. Czytaj więcej »

Miód dla mas

Systemy-przynęty, zwane eufemistycznie honeypots, wychodzą z laboratoriów i dołączą wkrótce do standardowych systemów zabezpieczeń. Czytaj więcej »

Prosto między logi

Na rynku produktów do zbierania i analizy logów można znaleźć programy wysoce wyspecjalizowane, oferty zaspokajające typowe potrzeby oraz kompleksowe narzędzia dla najbardziej wymagających. Czytaj więcej »

Monitorowanie klienta

W jaki sposób administrator przy użyciu jednego przycisku może rozesłać informację do wszystkich użytkowników, a za pomocą drugiego sprawdzić, kto jeszcze pracuje i czy w ogóle coś robi, czy też może zasnął za biurkiem. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...