powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Analiza i przechowywanie danych, 14 kwietnia 2003
Analiza i przechowywanie danych Computerworld nr Analiza i przechowywanie danych
Raport Computerworld

Bazodanowe rozwiązania OLAP

Praktycznie wszyscy producenci relacyjnych baz danych oferują narzędzia analityczne OLAP. W środowisku open source ciągle nie ma stabilnego rozwiązania OLAP. Czytaj więcej »

Tanie przyspieszanie

Rozwój technologii InfiniBand, ekspansja dysków ATA i szeregowych interfejsów dyskowych, popularyzacja systemów typu NAS oraz protokołu iSCSI - to najważniejsze trendy na rynku pamięci masowych w 2003 r. Czytaj więcej »

Statystyczna jakość

Analizy statystyczne zajmują ważne miejsce w zarządzaniu jakością, m.in. przy sterowaniu procesami, kontroli jakości i wspomaganiu projektowania. Czytaj więcej »

Logika w centrum sieci

Mimo obaw o wydajność, wirtualizacja systemów pamięci masowych zmierza ku przełącznikom Fibre Channel. Czytaj więcej »

Majstrując przy oknie

Budowa sieci SAN to tylko jedna z wielu dostępnych metod na skrócenie czasu niezbędnego do wykonywania kopii bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Banki, ryzyko i analiza danych

W żadnym momencie życia nie jesteśmy wolni od różnych rodzajów ryzyka. Można je podzielić na takie, które wiszą nad nami, bo tkwią w otaczającej nas przyrodzie, oraz te, które sprowadzamy na siebie sami. Do tych ostatnich należy ryzyko związane z działalnością gospodarczą. Czytaj więcej »

Jakość w relacjach

Wśród wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę, planując wdrożenie i użytkowanie systemu klasy CRM, nie może zabraknąć zapewnienia odpowiedniej jakości danych, na których system ten będzie bazował. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...