powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2003

Polska teleinformatyka w przededniu integracji z Unią Europejską, 10 lutego 2003
Polska teleinformatyka w przededniu integracji z Unią Europejską Computerworld nr Polska teleinformatyka w przededniu integracji z Unią Europejską
Raport Computerworld

E-podpis europejski

Po akcesji do Unii Europejskiej polski rynek usług związanych z funkcjonowaniem podpisu elektronicznego będzie otwarty dla podmiotów z innych krajów członkowskich. Czytaj więcej »

Pomysły i wizje zamiast strategii

Z prof. Elżbietą Mączyńską z Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Informatyzacja bez ministra

W krajach Unii Europejskiej inicjatywy związane z technologiami informacyjnymi są traktowane przez władze jako element szerokich działań służących poprawie warunków życia ludzi, funkcjonowania państwa czy konkurencyjności gospodarki, nie zaś jako cel sam w sobie. Czytaj więcej »

Strategie piętnastki

Początki austriackiego e-government sięgają 1997 r., kiedy to rząd zajął się tworzeniem internetowego serwisu zawierającego informacje o procedurach administracyjnych @mtshelfer, który do dzisiaj jest rozwijany jako portal rządowy (http://www.help.gov.at). Czytaj więcej »

Szanse i wyzwania

Z Jerzym Kalinowskim, prezesem AMG.net, wiceprezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, rozmawia Dorota Konowrocka. Czytaj więcej »

Hiszpański temperament, cyfrowa precyzja

Oddalenie 3000 km od Madrytu sprawia, że lekceważymy hiszpański rynek teleinformatyczny i jego znaczenie w zjednoczonej Europie. Czytaj więcej »

Plany i pieniądze

Z Rafaelem Chamorro Marin, koordynatorem Jednostki Wsparcia Ministerstwa Nauki i Technologii Królestwa Hiszpanii, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Daleka Polska

Z Bernhardem Rohlederem, dyrektorem Bitkom, związku niemieckich firm informatycznych, telekomunikacyjnych i działających w obszarze nowych mediów, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Zysk na czasie

Z Patricią Hewitt, ministrem przemysłu i handlu, pełniącą jednocześnie funkcję ministra ds. informatyzacji w Wlk. Brytanii, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Miliardy na papierze czy w rzeczywistości

W funduszach strukturalnych widzi się szansę na pobudzenie wzrostu gospodarczego i nowe inwestycje. Oby jednak asfaltowe autostrady nie zdominowały innych programów i pozostały rezerwy na rozwój społeczeństwa informacyjnego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...