powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Systemy informatyczne do wspomagania zarządzania produkcją i dystrybucją MRP II/ERP, 2 grudnia 2002
Systemy informatyczne do wspomagania zarządzania produkcją i dystrybucją MRP II/ERP Computerworld nr Systemy informatyczne do wspomagania zarządzania produkcją i dystrybucją MRP II/ERP
Raport Computerworld

Mit IT, kryzys ERP, właściwy porządek rzeczy

Zanim w Polsce opracujemy w przedsiębiorstwach odpowiednie strategie informatyzacji, warto przyjrzeć się ogólnym prawidłowościom rozwoju gospodarki pod kątem wpływu na nie stosowanych nowych technologii. Wnioski pozwolą nam uniknąć niektórych błędów oraz wchodzenia na ścieżki, o których już wiadomo że nie prowadzą do sukcesu. Czytaj więcej »

ERP - obietnice i zagrożenia

ERP zastępuje samodzielne systemy komputerowe w przedsiębiorstwie, składając się z programowych modułów odpowiadających poprzednim systemom działowym. Czytaj więcej »

ERP moda i realia

Dość powszechne jest przekonanie, że sprawne zarządzanie jest nie do pomyślenia bez sprawnego zintegrowanego systemu informatycznego. Ale nie ma też wątpliwości, że wdrożenie takiego systemu jest drogie i bolesne dla przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Systemy MRP II/ERP

Po raz kolejny redakcja Computerworld, tym razem we współpracy z CXO Magazynem Kadry Zarządzającej, przygotowała opracowanie pokazujące zintegrowane systemy informatyczne MRP II/ERP dostępne na rynku polskim. Czytaj więcej »

Koniec ery SCM?

Obserwatorzy polskiego rynku twierdzą, że nikt do tej pory nie wdrożył w naszym kraju kompleksowego systemu Supply Chain Management. Czy świadczy to o porażce koncepcji, która jeszcze niedawno była nadzieją nie tylko na fantastycznie sprawne procesy logistyczne, ale i na prawdziwe partnerstwo w biznesie? A może minął czas SCM i przyszło ''nowe''? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...