powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Informatyka w małej i średniej firmie, 25 listopada 2002
Informatyka w małej i średniej firmie Computerworld nr Informatyka w małej i średniej firmie
Raport Computerworld

Systemy wspomagające sprzedaż i obsługę klienta

Czytaj więcej »

Wielka wojna o małego klienta

Największym wyzwaniem dla producentów oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w najbliższych latach będzie zmiana modelu biznesu na usługowy oraz stawienie czoła konkurencji ze strony potentatów, m.in. Microsoftu i SAP. Czytaj więcej »

Pomocnik handlowca

Aplikacje wspierające pracę działu handlowego i marketingu w małej i średniej firmie powinny oferować trochę więcej niż proste programy do zarządzania danymi teleadresowymi i mniej niż kosztujące miliony rozbudowane systemy CRM. Czytaj więcej »

Uniwersalne systemy do zarządzania przedsiębiorstwem

Czytaj więcej »

Gniazdko dla każdego

Na pierwszy rzut oka nowo instalowana sieć kablowa powinna być droższa od bezprzewodowej. Z dokładnej analizy kosztów wynika jednak, że technologia kablowa wcale nie jest skazana na porażkę w konfrontacji z WLAN. Czytaj więcej »

Z kablami czy bez?

Średniej wielkości firma (ok. 150 pracowników) zmienia siedzibę. Nowe biuro ma powierzchnię ok. 1700 m<sup>2</sup>. Informatycy stają przed dylematem: czy budować od nowa kablową infrastrukturę sieci czy też pójść z duchem czasu i postawić na technologie bezprzewodowe. Czytaj więcej »

Zawsze w zasięgu

Trudność w projektowaniu infrastruktury bezprzewodowej dla średniej firmy polega na oszacowaniu zapotrzebowania na przepustowość WLAN. Wiadomo tylko że zasięgiem sieci musi być objęte całe biuro. Czytaj więcej »

Druk w grupie roboczej

Nowości wśród drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych dla małych i średnich firm. Czytaj więcej »

Systemy wspomagające pracę różnych działów przedsiębiorstwa

Czytaj więcej »

Cienkie czarne linie

Handel i dystrybucja to sektory najczęściej kojarzące się z systemami kodów kreskowych. Tymczasem systemy te sprawdzają się w setkach innych zastosowań - od inwentaryzacji majątku po identyfikację podatników. Czytaj więcej »

Wybór LCD do biura

Lepsze parametry monitora LCD nie zawsze gwarantują wyższy komfort pracy biurowej. Za to na pewno oznaczają wyższą cenę. Czytaj więcej »

Wracają dobre czasy?

Po gwałtownym spadku cen w ub.r., płaskie LCD stały się poważną konkurencją dla monitorów kineskopowych CRT. W pierwszej połowie 2002 r. ekspansja LCD uległa zahamowaniu. Czytaj więcej »

Ewolucja czy rewolucja

Planując zakup PC dla firmy, klient ma do wyboru sprzęt firm zachodnich i dużych krajowych producentów lub tzw. składaki. W przypadku notebooków na rynku można znaleźć wiele modeli produkowanych na Tajwanie, ale oferowanych pod marką lokalnych dystrybutorów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...