powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Lider Informatyki 2002, 28 października 2002
Lider Informatyki 2002 Computerworld nr Lider Informatyki 2002
Raport Computerworld

Pomysł na bank

Ze Sławomirem Lachowskim, wiceprezesem Zarządu BRE Bank SA odpowiedzialnym za bankowość detaliczną, rozmawia Adam Jadczak. Czytaj więcej »

Koniec przeprowadzki

W Banku Przemysłowo-Handlowym PBK SA zakończono proces ujednolicenia systemów bankowych pracujących w dawnych BPH i PBK. Czytaj więcej »

Samochody i ludzie

Volkswagen Bank Polska, podobnie jak większość tzw. banków samochodowych, powstał, aby ułatwiać zakup produktów swojego właściciela. W roku 2001 zdecydował się stworzyć wirtualny bank detaliczny. Czytaj więcej »

Zdrowie na karty

Wdrożenie systemu START w Śląskiej Regionalnej Kasie Chorych umożliwiło lepszą kontrolę wydawanych pieniędzy, dzięki czemu Śląska Kasa jako jedyna może poszczycić się dodatnim wynikiem finansowym. Czytaj więcej »

Recepta na pełen dostęp

Coraz więcej szpitali i przychodni zdrowia jest wyposażonych w komputery z dostępem do Internetu, za pośrednictwem których lekarze poszukują potrzebnych informacji. Bibliotekarze Głównej Biblioteki Lekarskiej wychodzą naprzeciw tym potrzebom. Czytaj więcej »

Moc informatyki

Krajowe Centrum Informatyki funkcjonujące w ALSTOM Power obsługuje nie tylko zakłady w Elblągu, ale i wszystkie spółki koncernu na terenie Polski. Świadczy także usługi informatyczne dla spółek ALSTOM w innych krajach Europy. Czytaj więcej »

Informacja i ochrona

Gdyby nie informatyka, czytelnicy nie mieliby dostępu do cennych wydawnictw dziewiętnastowiecznych znajdujących się w zbiorach Książnicy Pomorskiej. Czytaj więcej »

Informatyka w indeksie

W najbliższych planach Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku jest stworzenie systemu teleedukacji i wdrożenie sieciowego systemu pracy grupowej dla pracowników uczelni. Czytaj więcej »

Na ścieżce rozwoju

Bydgoska "BELMA" samodzielnie stworzyła system zintegrowany, obejmujący główne obszary jej działalności. Czytaj więcej »

Na lądzie i na morzu

Rozległa działalność Centrum Techniki Okrętowej jest wspierana i powiązana wieloma narzędziami informatycznymi. Czytaj więcej »

Na informatykę do Rzeszowa

Większość systemów informatycznych wdrożonych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała z myślą o studentach uczelni i przy ich zaangażowaniu. Czytaj więcej »

Potrzebny złoty środek

Większość projektów informatycznych w Grupie Polska Sanitec jest realizowana przy wsparciu konsultantów zewnętrznych. Czytaj więcej »

W drodze do Schengen

Aby skutecznie chronić Polskę i Unię Europejską przed nielegalną imigracją i przemytem, nieustannie trwa modernizacja i rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej Straży Granicznej. Czytaj więcej »

Konsekwencja to sukces

Rozwiązania informatyczne w Dr Irena Eris są sukcesywnie wdrażane wraz z szybkim rozwojem firmy. Czytaj więcej »

Wszystko na ekranie

W polskim oddziale Thomson multimedia są wprowadzane pilotażowo przez korporację nowe rozwiązania i pomysły organizacyjne. Stanowi to wyzwanie dla działu IT. Czytaj więcej »

Jak w rodzinie

W słupskiej firmie "STAKO" postanowiono, że będzie ona najlepszym europejskim producentem zbiorników na gaz płynny. Czytaj więcej »

Dotrzymując tempa zmianom

BP Polska podlega nieustannym zmianom. W ostatniej dekadzie BP połączył się z Amoco Corporation, Atlantic Richfield (ARCO), Burmah Castrol, Mobil. Ostatnim nabytkiem jest niemiecka firma Veba Oil - właściciel sieci stacji benzynowych Aral. Czytaj więcej »

Bardzo ważny składnik

Po sukcesie wdrożenia systemu ERP łódzki Budo-Hurt SA przygotowuje się do kolejnego dużego projektu organizacyjnego: budowy od podstaw sieci przedstawicieli handlowych i wsparcia ich pracy systemem CRM. Czytaj więcej »

Krok przed klientami

Według starej prawdy biznesowej podczas kryzysu bogacą się najlepsi. Na pewno sprawdza się ona w przypadku firmy kurierskiej Masterlink Express. Czytaj więcej »

W cieniu wielkiej polityki

Informatyzacja Kancelarii Sejmu osiągnęła poziom, dzięki któremu można zobligować posłów do korzystania z jej internetowych baz danych. Czytaj więcej »

Udany mariaż

Na sukces Rovity składa się umiejętne połączenie talentów organizacyjnych zarządzających i wsparcia informatycznego. Czytaj więcej »

Urzędnik informatyk

Bez zrozumienia specyfiki administracji samorządowej trudno informatyzować urząd. Czytaj więcej »

Zarządzanie i informatyka

Statoil Lubricants pokazuje, że będąc spółką należącą do międzynarodowego koncernu, można zachować niezależność w inwestycjach w systemy informatyczne. Czytaj więcej »

Z myślą w przyszłość

BRE Bank SA, organizując pion bankowości detalicznej mBank i MultiBank, zdecydował, że system na jego potrzeby będzie tworzony przez własny zespół developerów. Czytaj więcej »

W głowie i na mapie

Jeśli do zarządzania miastem wykorzystuje się GIS, nie można już zrezygnować z jego dalszego rozwoju. Czytaj więcej »

Inwestycja w miasto

Bazy danych, które stworzono dzięki funduszom podatników, tym podatnikom powinny służyć - to motto zielonogórskich informatyków samorządowych. Czytaj więcej »

Idea Konkursu Lider Informatyki

Konkurs Lider Informatyki, organizowany od 1997 r. z inicjatywy Tygodnika Menedżerów i Informatyków Computerworld, ma na celu między innymi podkreślenie rosnącej roli informatyki w funkcjonowaniu polskiej gospodarki. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...