powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Informatyka w finansach, 30 września 2002
Informatyka w finansach Computerworld nr Informatyka w finansach
Raport Computerworld

Woda i ogień

W dużych firmach, a do takich należą również instytucje finansowe, często dochodzi do konfliktów między służbami określanymi jako biznesowe a jednostkami zajmującymi się obsługą informatyczną. Jednym ze stałych źródeł tych konfliktów jest problem strategii rozwoju. Czytaj więcej »

Aplikacje w jednym węźle

Projekt budowy nowoczesnego call center w Fortis Bank Polska SA przyspieszył wdrożenie rozwiązania integrującego dane z różnych systemów IT banku. Czytaj więcej »

Porządkowanie własnego podwórka

Po okresie inwestycji w systemy scentralizowane banki zajęły się porządkowaniem obsługi informatycznej gospodarki własnej. PKO BP postąpił odwrotnie, decydując się najpierw - ze względu na zbliżającą się prywatyzację - na wdrożenie systemu obsługi gospodarki własnej. Czytaj więcej »

Królują nisze

Z Grzegorzem Kaletą, wiceprezesem IMPAQ, rozmawia Krzysztof Frydrychowicz. Czytaj więcej »

Ewolucja kontaktów wirtualnych

Stabilizacja systemów informatycznych, a także rozszerzanie oferty produktowej banków korzystających z internetowych kanałów dostępu prowadzi do wzrostu znaczenia centrów obsługi klienta. Dotychczasowe telefoniczne centra (call center) są stopniowo zastępowane zintegrowanymi centrami obsługi (contact center). Czytaj więcej »

Szanse i pułapki

Pisanie o outsourcingu IT powoli zaczyna przypominać pisanie o polskich autostradach. O planach ich rozbudowy mówi się od lat, ale efektów jakoś nie widać, a w każdym razie nie są one spektakularne. Czytaj więcej »

Ilu klientów na jednego pracownika

Banki amerykańskie zaczynają inwestować w aplikacje, które wspomagają zarządzanie pracownikami oddziałów. Zdaniem Gartner Group, zwrot z inwestycji w tego typu rozwiązanie może nastąpić nawet już po trzech miesiącach. Czytaj więcej »

Z odrobiną nadziei na przyszłość

Producenci oprogramowania dla domów maklerskich wiążą nadzieje na przyszłość z uruchomieniem nowego systemu w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, a także ewentualną fuzją giełdy warszawskiej z innymi giełdami europejskimi. Czytaj więcej »

Inwestycje w spokojny sen

Coraz więcej banków - zarówno małych, jak i dużych - powołuje do życia niezależne komórki, których wyłącznym zadaniem jest dbanie o sprawy bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Rzeczywistość pozbawiona mitów

Czy hurtownie danych okazały się dzisiaj tylko kolejnym modnym i nośnym marketingowo hasłem, częściej używanym przez przedstawicieli branży IT niż wprowadzanym w życie? Z całą pewnością można stwierdzić, że wdrożone hurtownie danych różnią się od modeli, które prezentowali guru tej dziedziny pod koniec lat 90. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...