powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Mission Critical Storage, 20 maja 2002
Mission Critical Storage Computerworld nr Mission Critical Storage
Raport Computerworld

SCSI wiecznie żywa

Nic nie wskazuje na to, aby technologia SCSI miała być wyparta przez innowacyjne rozwiązania wejścia/wyjścia. Wręcz przeciwnie - nowe technologie w znacznym zakresie wykorzystują jej dorobek. Czytaj więcej »

Rzeczywiste dane w wirtualnym świecie

Uniezależnienie fizycznej struktury dysków twardych od ich logicznej reprezentacji w postaci wolumenów dyskowych, dostępnych na potrzeby poszczególnych serwerów, jest jedną z najważniejszych korzyści wynikających z wdrożenia sieci SAN. Za realizację tej idei odpowiadają rozwiązania wirtualizacji pamięci masowych. Wirtualizacja taka może być jednak realizowana na wiele sposobów, a... Czytaj więcej »

Rekiny w oddziale banku

Oddział PKO BP SA w Katowicach, obsługujący region śląsko-opolski, scentralizował przetwarzanie danych w ramach oddziałowego systemu Zorba 3000. Na nowo powstałe środowisko składają się dwa 6-serwerowe klastry IBM RS/6000, dwie biblioteki taśmowe i dwie maciorze dyskowe Shark, działające w dwóch niezależnych i oddalonych od siebie o 1,5 km ośrodkach przetwarzania. Czytaj więcej »

Kopia za horyzontem

Do zdalnego wykonywania kopii danych najlepiej nadają się rozwiązania wykorzystujące bezpośrednią transmisję między macierzami. Przedstawiamy kilka najbardziej dopracowanych rozwiązań w tym zakresie. Czytaj więcej »

Przegląd możliwości wybranych wysoko wydajnych macierzy dyskowych i bibliotek taśmowych

Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...