powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Wirusy i luki w zabezpieczeniach, 25 marca 2002
Wirusy i luki w zabezpieczeniach Computerworld nr Wirusy i luki w zabezpieczeniach
Raport Computerworld

Robaki na szybkich nóżkach

Pomimo postępującego rozwoju narzędzi antywirusowych, coraz groźniejsze wirusy rozprzestrzeniają się coraz szybciej. Pojawienie się nowego rodzaju wirusów oraz samodzielnie rozmnażających się "robaków" internetowych wymusza szukanie nowych sposobów ochrony. Czytaj więcej »

Wojna z wiatrakami

Mało kto zdaje sobie sprawę, że zjawisko spamu, czyli niechcianej korespondencji, rozwija się na skutek niefrasobliwości administratorów. Wiele serwerów pocztowych udostępnia funkcję mail relay, która pozwala nie autoryzowanemu użytkownikowi zewnętrznemu wysłać nieograniczoną liczbę wiadomości do dowolnych adresatów. Przy biernej postawie administratorów, z nie zabezpieczonych... Czytaj więcej »

W powodzi niechcianych pakietów

Pełne zabezpieczenie się przed atakiem typu Denial of Service nie jest możliwe. Znając metody działania i narzędzia używane do ich prowadzenia, można jednak minimalizować zagrożenie. Czytaj więcej »

Uwaga na czarne wołgi!

Niektóre fałszywe alarmy są bardziej szkodliwe niż prawdziwe wirusy. Zazwyczaj niepotrzebnie obciążają łącza internetowe, zapełniają skrzynki pocztowe i zabierają czas pracownikom. W skrajnych przypadkach ich skutkiem może być utrata danych. Fałszywe alarmy można wyeliminować jedynie poprzez właściwą edukację użytkowników. Czytaj więcej »

Podstęp na wzór Greków

Koń trojański to bardzo niebezpieczny program. Zazwyczaj w nie zauważony sposób przedostaje się do komputera użytkownika i umożliwia włamywaczowi - również w niezauważalny sposób - przejęcie nad nim pełnej kontroli oraz m.in. wykorzystanie do ataków na inne komputery. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...