powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Dystrybucja i zintegrowany łańcuch dostaw, 18 marca 2002
Dystrybucja i zintegrowany łańcuch dostaw Computerworld nr Dystrybucja i zintegrowany łańcuch dostaw
Raport Computerworld

Spójrzmy prawdzie w oczy

Współpraca w łańcuchu dostaw, wsparta rozwiązaniami informatycznymi, może przynieść jego uczestnikom znaczne oszczędności dzięki zmniejszeniu zapasów oraz otworzyć nowe możliwości sprzedaży dzięki dokładniejszemu prognozowaniu i bardziej elastycznemu planowaniu produkcji. Na drodze do tego ideału stoi jednak wiele przeszkód, nie tylko natury technologicznej. Czytaj więcej »

Nadzieje e-logistyki

Nowe, internetowe rozwiązania w zakresie logistyki budzą nadzieję na szybki wzrost efektywności zarządzania łańcuchem dostaw. Czytaj więcej »

Płynna optymalizacja

Zarządzanie łańcuchem dostaw jest łatwiejsze w branżach, w których wszystkie jego ogniwa należą do jednego właściciela. I oczywiście trudniejsze w tych, w których ceny i popyt zmieniają się z dnia na dzień. Z tych właśnie względów zarządzanie dostawami paliw jest tak trudne i jednocześnie fascynujące. Czytaj więcej »

Gdzie dwóch Polaków, tam... w końcu jeden standard

Elektroniczna wymiana danych (EDI) w jednolitych dla całego rynku standardach może się upowszechniać tylko pod warunkiem zdecydowanej akcji dominujących graczy, którzy w poszukiwaniu własnych oszczędności potrafią zmusić dostawców do współpracy. Czytaj więcej »

Dogadajmy się

Efektywność systemów SCM jest uzależniona od stosowania standardów w całym łańcuchu dostaw. Wymianę danych między uczestnikami łańcucha można znacząco usprawnić poprzez wykorzystywanie standardowej etykiety logistycznej EAN.UCC. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...