powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1997

Lider Informatyki 1997, 24 listopada 1997
Lider Informatyki 1997 Computerworld nr Lider Informatyki 1997
Raport Computerworld

Siły na zamiary

Strategia korporacyjna ABB w dziedzinie informatyki tworzy ramy, które informatycy, inżynierowie i menedżerowie Zamechu napełniają treścią użyteczną do wykorzystania pojawiających się szans biznesowych. Czytaj więcej »

Pieniądz w sieci

O rynkowym sukcesie Banku Rozwoju Eksportu zadecydowały odważne i umiejętne inwestycje w nowoczesne technologie informatyczne. Czytaj więcej »

Szczęśliwe bity

Państwowe Przedsiębiorstwo "Totalizator Sportowy" jest przykładem firmy, która dzięki wdrożeniu systemu informatycznego była zdolna do kilkakrotnego podniesienia realnej wysokości obrotów. Kluczem do sukcesu okazało się umiejętne wykorzystanie outsourcingu. Czytaj więcej »

Rekord z pacjentami

Jeszcze kilka lat temu w Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie zdarzały się cuda. Nierzadko okazywało się, że trzeba wypisać pacjenta, który w ogóle nie był wcześniej przyjęty do szpitala, albo w laboratorium wykonywano znacznie więcej analiz, niżby wynikało to z rzeczywistego obłożenia szpitalnych łóżek. Wszystkie te zjawiska zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej... Czytaj więcej »

W sukurs urzędnikowi

Informatyzacja w administracji może odnieść sukces tylko wtedy gdy odpowiedzialny za nią informatyk swoją wiedzę techniczną wzbogaci w umiejętności kalkulowania i talent do przewodzenia ludziom. Czytaj więcej »

Z dziejów informatyzacji w Polsce

Od czego zależy powodzenie projektów informatycznych realizowanych w gospodarce i administracji? Jakie są postawy osób zaangażowanych w informatyzację? Czy branża informatyczna jest w Polsce wiarygodna? Dyskusja członków jury konkursu "Lider informatyki 1997", w której udział biorą: Marian Kuraś, Ludwik Maciejec, Wiesław Paluszyński, Wojciech Raducha i Krzysztof Stańczuk. Rozmowę... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...