powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Informatyka w sektorze finansowym, 4 marca 2002
Informatyka w sektorze finansowym Computerworld nr Informatyka w sektorze finansowym
Raport Computerworld

Triumf zdrowego rozsądku nad technologią

Czy można zbudować analityczny CRM w banku detalicznym? Oczywiście, można. Należy jednak wcześniej zadać sobie pytanie: po co? Czytaj więcej »

Potrzebna znajomość prawa i technologii

Z Bernardem Smyklą, doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Rozporządzenia do podpisania

Do czerwca br. mają powstać rozporządzenia do ustawy o podpisie elektronicznym, która wchodzi w życie 16 sierpnia. Prace nad nimi, które koordynują przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, są jednak opóźnione. Czytaj więcej »

e-podpis nieczytelny

Ustawa o podpisie elektronicznym zmusza banki do zastanowienia się nad strategią wprowadzania podpisu cyfrowego do oferowanych klientom produktów, a w dalszej perspektywie także do procedur wewnętrznych. W obu przypadkach nie będzie to łatwe. Czytaj więcej »

W jedności nasza siła

W roku 2001 banki spółdzielcze rozwijały się najszybciej w całym polskim sektorze bankowym. Trwająca od kilku lat konsolidacja sprzyja inwestycjom informatycznym. Czytaj więcej »

Poczta bliżej niż Internet

Po 1,5 roku doświadczeń serwis BillBird.pl postanowił zrezygnować z oferowania usług regulowania stałych rachunków przez Internet. Tymczasem jego konkurent - BillNet.pl - podpisał dotychczas umowę z jednym tylko wystawcą rachunków. Czytaj więcej »

Konkurencja zachęca do inwestycji

Mimo spowolnienia gospodarczego widocznego w 2001 r., a także konsolidacji sektora bankowego, konkurencja na tym rynku wymusza na bankach zwiększanie co roku budżetów działów IT. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...