powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Rozwiązania informatyczne dla firm telekomunikacyjnych, 25 lutego 2002
Rozwiązania informatyczne dla firm telekomunikacyjnych Computerworld nr Rozwiązania informatyczne dla firm telekomunikacyjnych
Raport Computerworld

Idzie góra do Mahometa

Bardzo chciałem w to wierzyć, ale nigdy nie wierzyłem do końca. Nie wierzyłem, że duży, hermetyczny rynek rozwiązań telekomunikacyjnych będzie mocno uzależniony od rozwiązań informatycznych, a tradycyjni operatorzy będą zmuszeni migrować swoje sieci telefoniczne do w pełni multimedialnych sieci teleinformatycznych. Czytaj więcej »

Mocne plecy to podstawa

Operatorzy nie są zainteresowani wspomaganiem niezależnych firm w opracowywaniu usług dla sieci GSM i jej następców. Z pomocą twórcom aplikacji dla urządzeń mobilnych przychodzą dostawcy sprzętu, którzy w ten sposób chcą stymulować rozwój nowych zastosowań technologii telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Billing po przejściach

Większość działających w Polsce systemów billingowych będzie wkrótce wymagać wymiany na systemy nowej generacji. Operatorzy, nauczeni doświadczeniami ostatnich lat, będą przede wszystkim zwracać uwagę na elastyczność rozwiązań. Na rynku znajdzie się miejsce zarówno dla rozwiązań dużych, jak i małych, wyspecjalizowanych w obsłudze specyficznych usług. Czytaj więcej »

Droga do wielomedialnej centrali

Zmiana sposobu wykorzystywania sieci telefonicznych przez użytkowników, rosnąca lawinowo liczba transmitowanych danych i słabe przystosowanie istniejących sieci operatorów telekomunikacyjnych do świadczenia innych usług niż zestawianie i obsługa połączeń głosowych powodują konieczność znaczącej rozbudowy bądź wymiany istniejącej infrastruktury na tzw. sieci telekomunikacyjne... Czytaj więcej »

Pocztówki zamiast krótkich wiadomości

Zarówno producenci, jak i operatorzy telekomunikacyjni szukają sposobu na przeniesienie popularności systemu SMS na inne nowe usługi sieci kolejnej generacji. Mają w tym pomóc technologie EMS i MMS. Czytaj więcej »

Na fali VoIP

Obserwatorzy rynku telekomunikacyjnego przewidują rychły pogrzeb telefonii komutowanej. Realnym jej zagrożeniem staje się telefonia IP, która m.in. znacząco obniża koszt zdobycia klienta przez operatorów telekomunikacyjnych. Przewiduje się, że ci z nich, którzy będą się bronić przed wykorzystaniem VoIP, znikną z rynku. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...