powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Jakość danych, 4 lutego 2002
Jakość danych Computerworld nr Jakość danych
Raport Computerworld

Poprawka z danych

Jakość danych przechowywanych w systemach informatycznych jest problemem technologicznym, jednak o konsekwencjach natury czysto biznesowej. Czytaj więcej »

Narzędzia poprawy

Do poprawy jakości danych można stosować rozwiązania ETL albo specjalizowane narzędzia, których dostawcy na ogół niestety nie są reprezentowani w Polsce. Czytaj więcej »

Jakość podstawowa

W powszechnym przekonaniu integracja danych w systemach klasy ERP gwarantuje wysoką jakość danych. Czy tak jest rzeczywiście? Czytaj więcej »

Uwolnić rejestry

Poprawa jakości danych, gromadzonych przez większość dużych instytucji czy podmiotów gospodarczych, byłaby znacznie prostsza i efektywniejsza, gdyby do ich weryfikacji można było korzystać z rejestrów państwowych. Czytaj więcej »

Nieosiągalny ideał i smutna rzeczywistość

Pierwszym krokiem na drodze minimalizacji błędów w danych jest monitorowanie ich jakości, kolejnym podnoszenie jej poprzez opracowanie i wdrożenie odpowiednich procedur organizacyjnych i technicznych. Czytaj więcej »

Odkłamać billing

Systemy billingowe stanowią system nerwowy wielu przedsiębiorstw, zaś jakość znajdujących się w nich danych bezpośrednio wpływa na finanse przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...