powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2002

Mobilny klient, 14 stycznia 2002
Mobilny klient Computerworld nr Mobilny klient
Raport Computerworld

Przenośne poczucie bezpieczeństwa

Od zawsze byłem fanem różnego rodzaju urządzeń służących do przechowywania informacji, a często, chcąc nie chcąc, byłem skazany na wypełnianie ich tymi samymi danymi. Brakowało bowiem mechanizmów i interfejsów, które pozwalałyby szybko i sprawnie skopiować dane z jednego urządzenia do drugiego. Czytaj więcej »

Aby dobrze w dłoni leżeć...

Wybór klienta mobilnego jest ściśle uzależniony od zakresu zadań, jakie ma on realizować. Prawdziwą sztuką jest osiągnięcie optymalnego kompromisu między mobilnością urządzenia a wymaganą funkcjonalnością. Czytaj więcej »

Pogoda dla biegaczy

Rynek rozwiązań mobilnych szybko się rozwija. W Polsce są już dostępne rozwiązania zarówno dla dużych korporacji, jak i niewielkich firm. Prezentujemy najciekawsze z nich. Czytaj więcej »

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?

Rynek rozwiązań do zarządzania systemami mobilnymi dopiero się kształtuje. Warto jednak go obserwować, aby - gdy przyjdzie odpowiedni moment - wybrać rozwiązanie najlepiej pasujące do potrzeb firmy. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo słabego ogniwa

Standardowe funkcje zabezpieczania danych, oferowane przez komputery naręczne, są bardzo ubogie. Urządzenia te stają się słabym ogniwem w systemie bezpieczeństwa danych korporacyjnych. Czytaj więcej »

Powrót do przeszłości

Ograniczone zasoby systemowe urządzeń to podstawowy problem twórców aplikacji dla komputerów naręcznych. Konieczność minimalizacji objętości aplikacji, optymalizacji jej interfejsu i wydajności przypomina sytuację programistów komputerów PC sprzed 10, 20 lat. Czytaj więcej »

Telefon bardzo inteligentny

W ciągu najbliższych kilku lat liderami na rynku producentów komputerów mogą stać się dostawcy największej liczby telefonów, które będą oferować funkcje komputerów naręcznych. Walkę o ten segment rynku rozpoczął już również Microsoft. Czytaj więcej »

Przegląd oferty komputerów naręcznych

Na rynku jest dostępnych wiele modeli komputerów naręcznych, pracujących pod kontrolą różnych systemów operacyjnych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...