powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Sieci - produkty, tendecje, rozwiązania, 22 października 2001
Sieci - produkty, tendecje, rozwiązania Computerworld nr Sieci - produkty, tendecje, rozwiązania
Raport Computerworld

Co w łączach piszczy?

Rynek usług transmisji danych w Polsce staje się coraz bardziej dojrzały. Mimo spowolnionego tempa wzrostu gospodarczego, operatorzy wciąż inwestują, a konkurencja coraz częściej dotyczy jakości usług niż cen. Czytaj więcej »

Droga do szóstego IP

W dyskusjach o wyższości protokołu IP w wersji 6 nad obecnie wykorzystywaną wersją ścierają się dwa poglądy. Zwolennicy nowego protokołu twierdzą, że wdrożenie IPv6 jest koniecznością, gdyż wkrótce skończą się dostępne adresy IPv4. Czytaj więcej »

Klastrowanie na granicy

Straż Graniczna buduje platformę sieciową, umożliwiającą natychmiastowy dostęp do informacji o osobach przekraczających granicę RP. Czytaj więcej »

Linux - sieciowa alternatywa

Linux jest często wskazywany jako alternatywa dla komercyjnych sieciowych systemów operacyjnych. Odpowiednie jego wykorzystanie pozwala na obniżenie kosztów budowy serwera internetowego. Nie bez znaczenia jest ogromna ilość oprogramowania serwerowego dostępnego nieodpłatnie. Czytaj więcej »

Naprawdę warto

Nie mam wątpliwości, że minęły już czasy, gdy wydajność sieci korporacyjnej zależała od tego, czy szkielet będzie budowany wg technologii Ethernet czy Fast Ethernet. Nie sądzę również, że rozwiązaniem problemu wydajnej transmisji danych są technologie Gigabit Ethernet, a nawet opracowywany obecnie Ethernet 10 Gb/s. Owszem, pomogą one udrożnić szkielety sieci lokalnych, ale nie... Czytaj więcej »

Nieprzyjazny eter

Budowa lokalnych sieci bezprzewodowych z pozoru jest łatwa. Praktyka jednak znacznie odbiega od teorii, a działanie dostępnych na rynku rozwiązań trzeba dokładnie przetestować, zanim powierzy się im obsługę sieci. W przeciwnym razie kłopoty gwarantowane... Czytaj więcej »

Poszukiwania mocnego szkieletu

Wydajność sieci lokalnej zależy przede wszystkim od właściwego zaplanowania dostępnej przepustowości w różnych jej fragmentach. Chociaż sformułowanie: ''sieć funkcjonuje, tak jak jej najsłabsze ogniwo'' - traci aktualność ze względu na stosowanie przełączania pakietów, to faktem jest, że instalacja zbyt wolnego łącza blisko szkieletu sieci może znacząco spowolnić... Czytaj więcej »

W gąszczu kablowych parametrów

Na rynku jest oferowanych wiele porównywalnych systemów miedzianego okablowania strukturalnego. W gąszczu parametrów gubią się czasem nawet eksperci. Wybór okablowania przyprawia klientów o ból głowy. Na szczęście decyzję podejmuje się zazwyczaj raz na kilkanaście lat. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...