powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Serwery, 10 września 2001
Serwery Computerworld nr Serwery
Raport Computerworld

Alpha: życie po życiu

Pod koniec czerwca br. świat informatyki korporacyjnej obiegła sensacyjna wiadomość: Compaq wstrzymuje rozwój technologii Alpha. Przedstawiciele firmy twierdzą, że nie oznacza to końca Alphy. Ich zdaniem, technologia ta będzie nadal żyła... w nowym, 64-bitowym procesorze Intela. Czytaj więcej »

Architektura Intela w każdym segmencie

Masowy rynek rozwiązań serwerowych jest skazany na technologię Intela. W nowej sytuacji, jaką jest wprowadzenie na rynek 64-bitowego Itanium, coraz trudniej będzie konkurować z Intelem tym producentom serwerów, którzy samodzielnie rozwijają procesory. Czytaj więcej »

Biedniejsi klienci, biedniejsi sprzedawcy

Kiedy wrócą dobre czasy dla firm telekomunikacyjnych? - zastanawiają się prezesi firm i analitycy rynku. Producenci sprzętu co rusz informują o kolejnych zmianach prognoz wyników finansowych i redukcjach zatrudnienia. Czytaj więcej »

Czego dusza zapragnie

Od kilku miesięcy oferta Fujitsu Siemens Computers Polska w zakresie serwerów jest wzbogacona w unixowe maszyny linii Primepower. W ofercie znajduje się już serwer z procesorem Itanium. Czytaj więcej »

Feniks z dobrym systemem

Złośliwi twierdzą, że firma Novell powinna zmienić nazwę na Feniks. Podobnie jak ten mitologiczny ptak, pomimo niepowodzeń odradza się ona z każdą nową, wprowadzaną na rynek wersją systemu operacyjnego NetWare. Czytaj więcej »

Głos dobrze zmierzony

Mier Communications opublikowała kolejne wyniki badań, dotyczące rynku rozwiązań Voice over IP. Czytaj więcej »

Głos pod kontrolą

Cisco Systems wprowadziła na rynek oprogramowanie CiscoWorks VoIP Health Monitor, umożliwiające monitorowa- nie pracy całej infrastruktury, odpowiedzialnej za realizację rozmów telefonicznych w technologii Voice over IP. Czytaj więcej »

Konwergencja dla średniaków

Ericsson oferuje Engine Multimedia - wersję dla małych i średnich operatorów. Czytaj więcej »

Mniej liter, więcej treści

Hewlett-Packard unifikuje swoje linie serwerów unixowych i przygotowuje się do zmiany ich nazewnictwa. Czytaj więcej »

Nie ze mną te numery

... 1044, 1055, 1066... Telekomunikacja Polska SA stawia sprawę jasno. Na wszelkie sposoby próbuje przekonać swoich abonentów, że w połączeniach międzymiastowych należy korzystać wyłącznie z prefiksu 1033. Czytaj więcej »

Obiecująca platforma

Strategia Microsoft .NET po jej dokładnym zgłębieniu wygląda bardzo interesująco i atrakcyjnie zarówno dla programistów, administratorów, jak i zwykłych użytkowników. Zanim jednak nabierze realnych kształtów, Microsoft musi wprowadzić na rynek pełną gamę nowych produktów: serwerów, systemów operacyjnych, narzędzi programistycznych i gotowych do wykorzystania usług XML. Czytaj więcej »

Odpoczynek dla systemów billingowych

To będzie gorąca jesień dla giełdowych firm telekomunikacyjnych. Powodem jest sytuacja krajowej gospodarki, ale przede wszystkim wolniejszy niż oczekiwano przyrost liczby nowych abonentów. Trzeba będzie przyspieszyć restrukturyzację i odważniej obniżać koszty. Czytaj więcej »

Portmonetka w komórce

Przy drobnych opłatach gotówkę i karty może zastąpić karta SIM w telefonie komórkowym. Czytaj więcej »

Przepowiednie z serwera

Raport ''Serwery'' ukazuje się w prze-łomowym momencie dla rynku roz-wiązań informatycznych. Lada chwila nastąpi poważne zderzenie 64-bitowych serwerów o ugruntowanej po- zycji z wchodzącymi dopiero na rynek, pierwszymi i względnie tanimi serwerami, wyposażonymi w 64-bitowe procesory Intela. Trudno przewidywać, na ile premiera układów Itanium i kolejnych procesorów z tej serii... Czytaj więcej »

Serwery IBM dla biznesu

Własne linie procesorów zapewniają serwerom IBM wysoką wydajność, a klientom - ciągłość aplikacji i zachowanie inwestycji dzięki zgodności nowych systemów z dawnymi. Czytaj więcej »

Spis z natury

Netia uruchomiła system paszportyzacji sieci, zbudowany za pomocą narzędzi firmy GE SmallWorld. Czytaj więcej »

Sprzęt na torturach

Przedsiębiorstwa telekomunikacyjne wypracowały własne standardy, które muszą spełniać wszelkie urządzenia elektroniczne, mające znaleźć się na wyposażeniu ich centrali. Jednym z najbardziej znanych jest amerykański NEBS. Czytaj więcej »

Superkomputer na życzenie

Za ideą Grid Computing kryje się zestaw technologii pozwalających na tworzenie i wykorzystanie mocy obliczeniowej rozproszonych superkomputerów w celu rozwiązywania problemów wymagających dużych zasobów obliczeniowych. Czytaj więcej »

Szafa pełna dylematów

Wybór platformy serwerowej dla centrum danych nie ogranicza się do kwestii technicznych. Jak w praktyce poradzić sobie z takim wyzwaniem? Na co zwrócić uwagę? Czytaj więcej »

Telefon zamiast komputera

Technologie CTI umożliwiają przekształcenie telefonu w wygodny interfejs dostępu do zasobów informacyjnych firmy. Czytaj więcej »

Trzymać pewną ręką

Łatwość zarządzania pracą central Voice over IP to równie istotne kryterium ich wyboru, jak ich dostępność, jakość połączeń oraz liczba realizowanych usług. Czytaj więcej »

Ulepszony Bluetooth

Bluetooth 1.1 poprawia poprzednie wersje specyfikacji, które przede wszystkim definiowały docelową funkcjonalność urządzeń. Czytaj więcej »

Vademecum e-podpisu

Zasady podpisu elektronicznego są trudne do zrozumienia dla laika. W końcu to implementacja złożonych algorytmów matematycznych. Czytaj więcej »

Z 32 na 64 bity

BEA, IBM i HP przenoszą swoje serwery aplikacyjne na Itanium. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...