powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Systemy MRPII/ERP, 18 czerwca 2001
Systemy MRPII/ERP Computerworld nr Systemy MRPII/ERP
Raport Computerworld

Automat prawdę ci powie

Użytkownicy modułów HR systemów ERP są w sytuacji kierowcy malucha, który nagle przesiadł się do luksusowego auta. Czytaj więcej »

Brakujące ogniwo

Z Dariuszem Wiatrem, partnerem w firmie McKinsey & Company Poland, rozmawia Iwona D. Bartczak. Czytaj więcej »

Czuć humory klientek

Hurtownia danych, zbudowana przez Polską Telefonię Cyfrową (Era), mieści dziś blisko 950 GB. Na co dzień korzysta z niej ok. 450 pracowników firmy. Chociaż hurtownia funkcjonowała już w Erze przed 3 laty, to od tamtego czasu przeszła znaczącą ewolucję. Dzięki zbudowanym w oparciu o nią aplikacjom biznesowym możliwe jest prognozowanie wartości klienta w czasie, obliczanie jego... Czytaj więcej »

Dokument > informacja > wiedza

Wielu producentów dostarczających tradycyjne narzędzia do zarządzania dokumentami posuwa się obecnie krok dalej - opracowuje rozwiązania umożliwiające zarządzanie wiedzą (knowledge management) - w szczególności tą wiedzą, która nie została spisana w konkretnych dokumentach. Czytaj więcej »

ERP i co po nadto?

Zarządzanie łańcuchem dostaw SCM (Supply Chain Management) może stanowić czynnik przewagi konkurencyjnej lub przyczynę niesprawności firmy. Czytaj więcej »

Hegemon informacyjnej dżungli

XML staje się coraz bardziej uniwersalnym narzędziem do wymiany informacji między systemami informatycznymi. Dzięki temu, że jest językiem, w którym można opisać niemal dowolny typ informacji w dokumencie o określonej strukturze, zaczyna konkurować z innymi standardami służącymi do wymiany danych. Ma różnorodne zastosowanie: jako sposób zapisu dokumentów, format przekazywania... Czytaj więcej »

Inteligencja w biznesie

Cenionymi alchemikami XXI wieku nie będą osoby umiejące zamienić ołów w złoto, ale specjaliści potrafiący zamienić dostępne dane w użyteczną wiedzę. Czytaj więcej »

Lekarstwo na nadmiar informacji

NQL to język pomocny w ujednoliceniu informacji pochodzących z wielu źródeł elektronicznych. Czytaj więcej »

My marzymy o mercedesie, mercedes o nas

DaimlerChrysler Automotive Polska buduje system CRM, który będzie zintegrowany z systemem SAP R/3 i własnymi logistycznymi systemami informatycznymi. Czytaj więcej »

Najważniejszy element: człowiek

Data mining, data warehousing, business intelligence, knowledge management to tylko niektóre spośród wielu pojęć, które mają ułatwić zrozumienie dziedziny, jaką jest zarządzanie informacjami i kryjącą się za nimi wiedzą. Wiedzą o tym, co z jednej strony wydaje się oczywiste, z drugiej, stanowi często nieodgadnioną zagadkę: kim jest pracownik firmy, co wie i jak najlepiej można... Czytaj więcej »

Narzędzie do przedsiębiorczości

W STAKO w Słupsku zintegrowany system informatyczny pomaga zarządowi zapanować nad szybkim rozwojem firmy. Czytaj więcej »

Odpowiedzi zamiast pytań

W świecie nauki w dziedzinie data mining dzieje się wiele, ale nie znajduje to prostego przełożenia na zastosowania biznesowe. Czytaj więcej »

Pomysły na produkcję

W Manuli Auto Polska trwa wdrożenie systemu Impuls, stworzonego przez Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych. Mimo że projekt nie jest duży, w jego ramach udało się zrealizować wiele ciekawych koncepcji. Czytaj więcej »

Portal korporacyjny wersja 2.0

Nowa generacja portali korporacyjnych obiecuje sukces tam, gdzie nie sprawdziła się poprzednia generacja - w ujednoliconym dostarczaniu informacji i aplikacji biznesowych. Czytaj więcej »

Uroki skanowania

Budowa systemów informatycznych Powszechnych Towarzystw Emerytalnych odbywała się w zawrotnym tempie przygotowań do reformy emerytalnej. Aby działalność stała się opłacalna, w ciągu kilku miesięcy PTE musiały podpisać umowy na papierze z co najmniej kilkuset tysiącami klientów. Jednym z nielicznych towarzystw, które zdążyły na czas przygotować się do przetwarzania ton... Czytaj więcej »

Życzę powodzenia

Nie sprawdziły się nasze przewidywania sprzed dwóch, trzech lat, że na rynku pozostanie tylko kilku dostawców systemów MRP II/ERP, a pozostali wykruszą się pod naporem konkurencji najsilniejszych i najdynamiczniej działających. Systemów w naszych prezentacjach wcale nie ubywa - chyba że ktoś się spóźnił - a wręcz przeciwnie - ciągle przybywają nowe. Gdyby wziąć pod uwagę... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...