powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Telekomunikacja, 11 czerwca 2001
Telekomunikacja Computerworld nr Telekomunikacja
Raport Computerworld

Czy mnie widzisz, czy mnie słyszysz?

Wideokonferencje są coraz tańsze. Dzieje się tak za sprawą rozwoju rynku kamer do komputerów PC, a przede wszystkim ogromnego postępu w dziedzinie kompresji dźwięku i obrazu w czasie rzeczywistym. Czytaj więcej »

GPRS wciąż przed nami

Wszyscy działający w Polsce operatorzy telefonii komórkowej oferują usługi pakietowej transmisji danych. Cóż z tego, skoro na rynku dostępny jest tylko jeden model telefonu obsługującego GPRS. Czytaj więcej »

Import wiedzy z Maryland

System wideokonferencyjny połączony siecią IP umożliwia amerykańskim wykładowcom prowadzenie zajęć ze studentami w Łodzi. Czytaj więcej »

Nie łączy nas coraz więcej

Wysokość comiesięcznego rachunku telefonicznego, jaki każda firma posiadająca własną centralę telefoniczną musi płacić TP SA, można znacząco zmniejszyć. Wystarczy ominąć sieć Telekomunikacji, instalując rozwiązanie zapewniające bezpośrednią łączność centrali z sieciami operatorów GSM. Czytaj więcej »

Praca dla fanów matrixa

Z Piotrem Wieczorkiem, dyrektorem Departamentu Zarządzania Systemami Informatycznymi, i Andrzejem Zielińskim, kierownikiem Sekcji Rekrutacji w Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o., operatorze sieci telefonii komórkowej - Era, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Ścieżka dobrych połączeń

W naukowej sieci POL-34/155 prowadzone są testy komunikacji głosowej Voice over IP. Czytaj więcej »

Szkodliwy marketing

Technologia WAP powszechnie uważana jest za niewypał. Protokół ten, mimo szumnych reklamowych deklaracji, nie nadaje się do żeglowania po Internecie. Prawda jest taka, że nie do tego został stworzony. Czytaj więcej »

Szósta wersja systemu billingowego Tytan

Nieprzypadkowo ComArch wybrał Orlando na miejsce premiery systemu billingowego Tytan 6.0. Pod koniec czerwca br. na Florydzie odbędą się bowiem międzynarodowe targi telekomunikacyjne Billing World 2001. Krakowska firma nie ukrywa, że wiąże z nową wersją Tytana duże nadzieje - zamierza oferować go operatorom na całym świecie. Czytaj więcej »

Wideospotkanie przez Internet?

Rozwiązania wideokonferencyjne wykorzystujące sieci IP mogą zastąpić bardzo popularne, ale drogie w eksploatacji systemy, oparte na ISDN. Czytaj więcej »

Zdalna konferencja z wymianą dokumentów

PictureTel to firma najczęściej kojarzona z rozwiązaniami wideokonferencyjnymi. Oferuje urządzenia przeznaczone dla każdej grupy klientów, a najbardziej wszechstronnymi i jednocześnie przenośnymi rozwiązaniami są systemy PictureTel 900 oraz PictureTel 600. Zastosowano w nich wiele technologii, które mają ułatwić wspólne redagowanie dokumentów bez względu na odległość dzielącą... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...