powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Pamięci masowe, 4 czerwca 2001
Pamięci masowe Computerworld nr Pamięci masowe
Raport Computerworld

Bez wąskiego gardła

Firma eCenter, oferująca usługi wynajmu serwerów, zbudowała centrum danych, w ramach którego powstała jedna z największych w Polsce sieci SAN - Storage Area Network. Czytaj więcej »

Gąszcz technologii

Realizacja systemów pamięci masowych wkracza obecnie w nową fazę. Zapotrzebowanie na szybkie skalowanie, równoległy dostęp do tych samych zasobów przez wiele serwerów - często oddalonych od macierzy dyskowych - oraz zapotrzebowanie na pracę aplikacji, korzystających z pamięci masowych non stop, wymuszają praktyczną realizację koncepcji sieci SAN, wdrażanie urządzeń NAS,... Czytaj więcej »

Nie tylko Symmetrix

Powstała przed ponad 20 laty firma EMC chce zerwać z etykietą producenta sprzętu. Choć nadal największy udział w jej przychodach stanowi sprzedaż sprzętowych rozwiązań pamięci masowych, to firma oferuje już ponad 80 pakietów oprogramowania. Czytaj więcej »

Niezależne pamięci masowe

Polski oddział Fujitsu-Siemens wydzielił na początku kwietnia br. dział pamięci masowych. Ma to uniezależnić ich sprzedaż od sprzedaży serwerów firmy. Czytaj więcej »

Pamięciowy zawrót głowy

Jeszcze kilka lat temu problem z brakiem wolnej powierzchni dyskowej rozwiązywano w jeden sposób - dokładając do serwera bądź podłączonej do niego macierzy dyskowej kolejne dyski twarde. Nie zastanawiano się specjalnie, czy dyski są wykorzystywane w optymalny sposób, czy zawarte na nich dane nie są dublowane na wielu serwerach itp. Archiwizacja danych była wykonywana raz na tydzień,... Czytaj więcej »

Sposób na zatłoczoną magistralę

Nowa architektura wejścia/wyjścia o nazwie InifiniBand ma zmienić sposób, w jaki konstruowane są nowoczesne serwery. To pierwsza magistrala, która umożliwi obsługę różnych rodzajów komunikacji, pozwalając podzielić klasyczne serwery na wiele niezależnych i modułowych komponentów: część procesorową, część sieciową oraz pamięci masowe. Pierwszego praktycznego zastosowania... Czytaj więcej »

Zapisywanie na zapas

Wybór rozwiązania do tworzenia kopii bezpieczeństwa sprowadza się najczęściej do podjęcia decyzji, któremu z wzajemnie niezgodnych standardów klient bardziej ufa. Na rynku dostępnych jest bowiem kilkanaście różnych rozwiązań oferujących zbliżone możliwości dotyczące pojemności nośników oraz szybkości zapisu danych, ale różnej wielkości i trwałości. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...