powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Bezpieczeństwo, 9 kwietnia 2001
Bezpieczeństwo Computerworld nr Bezpieczeństwo
Raport Computerworld

Na wszelki wypadek

Systemom informatycznym zagrażają nie tylko sieciowi włamywacze, ale także naturalne zjawiska: woda, ogień, pola elektromagnetyczne, pył, wysoka temperatura, duża wilgotność czy brak zasilania. Na te niespodzianki warto się przygotować, jeżeli urządzenia komputerowe mają krytyczne znaczenie dla bieżącej działalności firmy. Czytaj więcej »

Notebook na smyczy

Wprowadzanie mechanizmów bezpieczeństwa stanowi największą w ostatnim czasie innowację w konstrukcji komputerów przenośnych. Czytaj więcej »

Pogodzić VPN z firewallem

Umiejscowienia serwera VPN w stosunku do serwera firewall można dokonać na kilka sposobów. Każdy z nich daje inny poziom bezpieczeństwa i szybkość pracy. Czytaj więcej »

Ryzyko pod kontrolą

Każda firma, której zależy na przetrwaniu sytuacji kryzysowych, musi uprzednio dobrze przygotować się na ich wystąpienie. Wbrew pozorom zabezpieczenie systemu informatycznego przed skutkami takich sytuacji nie jest wcale związane wyłącznie z aspektami technologicznymi. Zastosowanie takich rozwiązań, jak klastry, awaryjne centra przetwarzania, zapasowe miejsca pracy itp., musi bowiem... Czytaj więcej »

Ucieczka do przodu

Czytaj więcej »

Usługa trudno dostępna

Prawdziwą plagą Internetu i podłączonych do niego sieci są ataki typu DoS (Denial of Service), polegające na przeciążaniu serwerów i stacji roboczych widocznych przez użytkowników Internetu. Najlepszym sposobem walki z nimi jest nieustanna dbałość o instalację najnowszych "łatÓ do systemów operacyjnych i aplikacji. Czytaj więcej »

Wiarygodny komplet kluczy

Aby było możliwe elektroniczne prowadzenie biznesu, konieczne jest wdrożenie w sieciach komputerowych mechanizmów uwierzytelniających tożsamość partnerów biznesowych i pozwalających prowadzić z nimi bezpieczną, w pełni poufną komunikację. Osiągniecie takiego poziomu bezpieczeństwa umożliwia infrastruktura klucza publicznego PKI (Public Key Infrastructure). Czytaj więcej »

Zmowa milczenia

Bezpieczeństwo zasobów firmowych jest tematem tabu. Nie ma firmy, która mogłaby powiedzieć, że jej zasoby są zabezpieczone należycie. Podając taką informację do wiadomości publicznej, naraziłaby się bowiem na próby włamania przez osoby, które zapewnienie takie potraktowałyby jako wyzwanie. A wtedy mogłoby się okazać, że zabezpieczeń, choćby najbardziej wymyślnych, nie... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...