powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2001

Trendy w telekomunikacji, 5 marca 2001
Trendy w telekomunikacji Computerworld nr Trendy w telekomunikacji
Raport Computerworld

Kierunek: jedna sieć

''Obyś żył w ciekawych czasach'' - to sarkastyczne powiedzenie, wg którego życie w ciekawych czasach to synonim kłopotów, jak ulał pasuje do sytuacji, w jakiej znajdują się obecnie firmy telekomunikacyjne. Czytaj więcej »

...Ludzka rzecz, pogadać

Jaki numer mam wykręcić... gdy przyjechałem do Gdańska i chciałbym zadzwonić do domu z budki telefonicznej? Czy skorzystać z oferty ''niebieskiego'' operatora czy ''pomarańczowego''? Niestety, na razie klient nie może mieć takich dylematów. Lepiej skorzystać z telefonu komórkowego. Prościej. Czytaj więcej »

Na francuskiej fali

Główna pozycja w Europie w dziedzinie telefonii komórkowej, transmisji danych i dostarczaniu Internetu to trzy cele, którym podporządkował swoją strategię France Telecom. W ubiegłym roku wydał na jej realizację gigantyczne pieniądze, zadłużając się do granic bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Oczekiwanie na wymianę centrali

W perspektywie kilku lat przełącznice telekomunikacyjne zostaną zastąpione standardowymi aplikacjami softswitch, które ułatwią tworzenie aplikacji telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Prawniczy podział kabla

Z profesorem Stanisławem Piątkiem, z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Regulacja częściowo konwergentna

Na naszych oczach dokonuje się prawdziwa rewolucja. Trwa przebudowa świata telekomunikacji. Stare porządki zostają obalone za sprawą postępu technologicznego. Od początku lat 90. ponad 150 państw wprowadziło zupełnie nowe rozwiązania legislacyjne regulujące rynek telekomunikacyjny. Wśród nich znalazła się również Polska. Czytaj więcej »

Wielkie sieciowanie

Kilkanaście firm krajowych i zagranicznych buduje w Polsce sieci transmisji danych. Na co ich klienci mogą liczyć w tym roku? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...